Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Yardım? Adsense Keyword Fiyatları
Tekil Mesaj gösterimi
  4  
Alt 07-07-2007, 10:42:14
radmin
radministrator

Alıntı:
kanseradam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar araştırdım fakat bulamadım!. Forumda varsa şimdiden özür diliyorum.
Bi site vardı. hangi keywordlara ne kadar ödendiğini yazan?
Bi listesi vardı! Bu siteyi veya benzer birini bilen varmı?
Dostum bu dediklerinin zamanı çoktan geçti. Nasıl geçti;
Adsense ilk çıktığı dönemlerde çalışan sayısı ve hile tespit algoritması bu kadar gelişmiş degildi.
Çogu kişi çok para veren kelimeler odaklı siteler yaptı. örnegin mesothelioma kelimesi için 1 tık için 25$ kazanıldığı oldu. Ama devir degişti. Adsense ekibinde çalışan sayısı onbinleri geçti.Hile algoritmaları mükemmel hale geldi. Mesela şu an adsense reklamlarının üzerinden kaç kez mouse işaretçisinin geçtiğinin verileri bile hile algoritmasında kullanılıyor.

Amerikadaki köpek maması reklamları tek tık için 4-5$ ücret veriyor. Sen sitende hile yöntemleri ile bu reklamları çıkartırsan, urfadaki adam yada erzurumdaki biri bu köpek maması reklamına tıklasa, bunun amerikadaki köpek maması üreticisine ne faydası olacak.?
Google artık biliyor ki bu site sahibi hile yapıyor. Son dakika ölüm vuruşu çekiyor hesabını kapatıyor. Özellikle hile konusunda kara listenin başındaki ülkeler (çin, türkiye, brezilya, rusya, arjantin gibi) bu ülke accountları için özel birimler var adsense içinde.

Hesabına yazık olur. Kapatırlar hile yapma yani

Bir Güldün Yâr sen, hep elime batanı
Seni dalından kopardım, kan doldu avuçlarım...