Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Google adsense ve diğer tık sitelerine karşı çıkmalıyız
Tekil Mesaj gösterimi
  18  
Alt 19-06-2007, 00:37:25
qweqwe

Alıntı:
KR@LKSK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Katılmıyorum. Üstelik saçma buluyorum.

Adsense yokken sitelerden 5 kuruş kazanamıyoduk. Cj gibi saçma sapan sponsorluklarla uğraşıyoduk. Şimdi en azından site yaptığımızda karşılığını alabiliyoruz. Turkcellmiş aveaymış vs. vs kaç siteye reklam verecek bunlar? Ya da googledan düzenli ödeme almak varken sitende bu ay 25 ytlye aldığın reklamı bi ay sonra alabileceğin malummu?
Ben senin düşündüğünün tam tersini düşünüyorum. Adsense tarzı alternatifler neakdar çoğalırsa kazancımız okadar artar.Bizde acaba siteme biri reklam verirmi diye düşünmekten kurtuluruz.

bronx
Adamın derdi tıklama sistemleriyle zaten olay Türk-Yabancı oalyı değil. mynetin işleyişi adsenseden çokmu farklı sanki? Myneti adsenseden banlananlar kullanıyo ki görüyoruz mynet ödemeleri bikaç ay geç yapıyo. Veya katreklam falan var neden tutmuyola sizce? Çünkü kalite farkı var. Son dönemde çıkan bu tür Türk sponsorlardan en kalitelisi reklamstore dur. Umarım o da bozulmadan aynen devam eder

Son olarak kişisel fikrim interneti kalitesizleştiren googleın adsensesi değil direkt olarak googleın arama hizmetidir.Adsense olmasaydıda alternatif para kazanma sistemleri olsaydı yine aynı tür siteler açılır aynı şeyle yapılırdı.
Tahminimce adsenseden banlanmışsınız böyle bi acınız var o yüzden böyle sistemelre karşısınız
Son söylediğinizi yakıştıramadım hayır google dan felan banlanmadım siz acaba google muhendisi felan mısınız? google her siteye reklam veriyor isteyen herkes alabiliyor bizde burda çırpınıyoruz yok sandboxmuş yok çözünürlükten buldular ban yedimmiş kendimize göre teoriler üretiyoruz.. google bütün kazancını bu sistemden kazanırken benim onun artıklarını yemek hoşuma gitmiyor. o zaman yemessin diyebilirsiniz sırf adsense-adwords sisteminin ülkeye getirdiği zarar eminim fazladır. ayrıca bir forum sitesi yaparsan tabi reklam alamazsın ilk yazımda belirttiğim gibi küçük sitelere cazip geliyor olan kendini ispatlamış sitelere oluyor. herhangi bir reklamdan alacakları ücret düşüyor.