Arkadaşlar adsense ve benzer sistemler bildiğimiz gibi tık başına para veriyor biz bunu bol para getiren kolay bir sistem olarak görüyoruz aslında bu gibi siteler piyasayı mahvediyor nasıl oluyor derseniz;
siz hiç televizyon daki çikolata reklamını izleyip izleyici çikolata almadan para vermeyen bi sistem gördünüz mü?
komik geliyordur büyük ihtimal adsense vb. sistemler tık başına para veriyor demiştik peki sitemizde bir başka sitenin gözükmesi neden para getirmiyor filmlerde araba hızla geçerken kaldırımlardaki cola şişeleri bile para ederken sitelerimizin bu kadar değersizleşmesini google sağlıyor...
ama yeni başlarken bu sistem bize çok cazip geliyor. aslında aksine diğer reklam verenlerin ücretini düşürüyor.. eskiden 20 ytl ye reklam alırken şimdi 5 ytl kadar inen siteler var. bence bu tıklama başı para işine bir son vermeliyiz yoksa internet alemi iyice ucuzlaşıcak ve kalite kaybolucak.
Adsense olmasaydı büyük ihtimalle turkcell avea gibi bir çok sitenin reklam verme işleriyle ilgilenen elemanları olurdu ve bu bize emeğimizin hakkını verebilirdi. adsense yle gösterdiğimiz reklamın kime ait olduğunu bile bilmiyoruz.
Edit: internet-google olmuşken bu dediklerim zor diyen arkadaşlar evet zor olabilir ama imkansız değil 5-10 kişi google bu rahatsızlıklarımızdan dolayı mail atsa en azından cevap gelecektir.