Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Adsenseden az gösterime çok kazanmak suç mu?
Tekil Mesaj gösterimi
  9  
Alt 30-05-2007, 00:27:32
beceriksiz_acemi

Alıntı:
kacar82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Adsenseden ban yemedim ama dediğim gibi googlede aramalarda çok gerilere düşürüyor...

Bu yeni açılan sitelerin adsenseden çok kazanmasından dolayı google aramarda siteyi cezalandırıp aramalarda siteyi geri sayfalara atabilir denebilir mi?
Google, yeni açılan siteleri önce bir güzel gezer, tozar ve databaseye ekler.Sonrada bunları ufak ufak gezerek, silmeye başlar.Sildiği yer sadece arama sonuçlarıdır.Aslında burada bir sinyal verir.Siteni indexliyorum, takipteyim, sürekli güncelle bu gelip gitmelerim hiç bitmesin der.Biz buna yeni açılan sitenin sandboxu deriz. Ben öyle demiyorum gerçi.. Bu gezinmelerde, eğer güncelleme durursa, googlede indexlemeyi bırakır bir süre.Yeni site olduğunuz için ilk etapda, sitenize bir nevi kıyak geçerek, sizi üst sıralarda çıkarır.Neden kıyak geçer ? Çünkü o içerik o sitede ilk defa görülmüştür, yeni içeriktir.Heleki özgünse birde, sürekli hit yollar.Ama sitenizi yavaş yavaş gezdiği için yolladığı hit sayısı, gün geçtikçe yavaşlar ve azalır.Ama sitenizin indexi tamamen bittiğinde, tüm sonuçları datalardan alır ve aktarır.Buda size hit kazancı anlamına gelir.Kusura bakma 72 saattir uykusuzum, sanırım pek anlaşılır olmadı

Nickim Sığmadı :S Napcaz ?