Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - rekabetçi reklam filtresi
Tekil Mesaj gösterimi
  6  
Alt 24-05-2007, 23:22:58
radmin
radministrator
 
Standart
Rekabetçi reklam filtresinin mantığı farklı. Senin izlediğin yol yanlış.
Örnegin ben hristiyan.net sitesini blockladım. Çünkü misyonerlik reklamları çıkartıyordu.
Tıklama artsın diyede adsense reklamlarıda sitenin içine aynı renklerde gömüldüğü için o reklamları benim yaptığımı düşünen bir çok ziyaretçimden tepki maili almıştım.
Şu gibi bir durumda olabilir. Benim sevmedigim biri, yada beni dolandıran biri, benim sitemde reklamlarını yayınlatmak istiyor olabilir. Çünkü ona iyi hit yollamışımdır eskiden. Paramı vermediginden yada eksik verdiginden dolayı yeni Reklam teklifini kabul etmediğimden dolayı adam benim siteme adsense ile ulaşmak isteye bilir. Ama artık adama gıcıgım bende.
onu domainini bloklarım olur biter.
Senin mantığın ile yaklaşırsan, sen kimin pahalı reklam verip vermedigini bilemezsin tam olarak. Bugün pahalı veren adam yarın taban fiyattan verebilir. Sadece pahalı reklam verenlere izin verirsen, (ki bunu bilemezsin sadece tahmin yaparak yola çıkarsın) pahalı reklamlar aynı anda yüzlerce sitede yayınlanıyor ve çok çabuk tükendiğinden, sitende bol bol genel hizmet reklamları çıkar. Türkiyede zaten reklam veren sayısı çok çok az oldugundan, birde sen filtrelersen hiç reklam çıkmaz sitende. Bugün az veren adam, yarın en çok tıka ücrette verebilir
______________________________________________________

Bir Güldün Yâr sen, hep elime batanı
Seni dalından kopardım, kan doldu avuçlarım...