aktanrikulu adlı üyeden alıntı
Arbitraj kelimesi Adsense var olmadan önce farklı ülke piyasalarında döviz işlemleri yapan, orada alıp burada satan ve aradaki kur farklarından kazanç elde eden insanların yaptığı işi açıklamak için kullanılırdı. Şimdi de Adwords'e para yatırıp Adsense'ten para kazanma konusunda kullanılıyor.

Bu işin eskiden de, şimdi de var olan bir kuralı var... Olmazsa olmaz bir kural: piyasayı avucunun içi gibi bileceksin. Adwords'ü sitesine ziyaretçi çekmek için kullanan Adsense'çiler bilirler ki, Adwords'te maliyet sürekli değişiklik gösterir.

Kelimeleri iyi seçmek, çoğu zaman deneme yanılma yolunu kullanmak gerekiyor. "Ben Adwords'te tıklama başı maliyeti 0,01 YTL yapayım, sonra da Adsense ile para kazanayım" diye basit bir mantıkla olmuyor bu iş. Sitenizde yayınlanan reklamları da iyi tanımalısınız. Farkında olmadan sitenizde aynı sizin gibi Adwords kullanan akıllı bir webmaster'ın 0,01 YTL'lik reklamlarını yayınlıyorsanız zararlı çıkacağınız kesin!

Arbitraj yapılabilir, kar da edilebilir. Ama bu yöntemle yalnızca işi bilenler kazanır.
gerçekten çok doğru bir konuya değinmişin, benim de çok fazla bilgim olmadığı için bu konuda çok doğru anlatamamıştım.
Benim düşüncem adwordsü bu şekilde kullanarak, düzgün içeriğe sahip olan bir siteye hem kalıcı ziyaretçi de çekilir, hem de adsense ile kazanç sağlanabilir. Sonuçta adwords maliyetleri hazır hesaplar ve kuponlar alınarak düşük tutulabilir ve tecrübe arttıkça piyasaya daha hakim olundukça daha fazla kazanç sağlanabilir.

Tabi dediğin gibi her zaman düşük ücretli olabilecek reklamları filtrelemek gerekecektir.