Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - [Öneriler] Google Adsense sistemini geliştirsin...
Tekil Mesaj gösterimi
  8  
Alt 12-05-2007, 16:43:59
emre86t

Thumbs up
Alıntı:
Frekans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Daha hiç ban yemedim ama forumda her gün görüyorum.Ban yedik,az kazandık,paramızı alamadık falan yazanları...
Bence bunlara en güzel çözüm sisteme eklemeler yapmaktır,

- PUB codları siteye özgü olsun...Yani a.com da kullanılan PUB kodu ile b.com un ki farklı ve sadece o sitede çalışır olsun ama kazanılan para aynı hesaba gitsin...Böylece kod alınıp asıl kod sahibinin istediği dışında başka yerlerde kullanılamaz...

- Aynı IP adresinden gelen 1nci tıklamadan sonrası geçersiz sayılsın...Yani 1 IP adresi isterse bin kere reklama tıklasın ama sadece ilk tıkladığı reklam ve geliri sayılsın...Bunun için gerekirse radminin haberini yayınladığı ADLogger yapımcıları anlaşılsın,kendileri yapamıyorlarsa...Geçersiz tıklamanın önüne geçilmiş olur...

- Ayrıca kurallara aykırı yerleşim yapan ya da içerik yayınlayan siteleri raporlayan ve sistemden banlanmasını sağlayan diğer adsense üyelerine(!) cüzi bir miktarda olsa (mesela 3-5 dolar ) ödül versin...Yani bir sürü google'ın web dedektifi olmuş olur böylece...

- Yeni adsense gireceklere 1 ay veya yeni kayıt edilmiş domainlerle başvuracak sitelere 2-3 aya yakın gözlem süresi olsun.Bu süre içinde normal yayın yapan adsense uygun olan siteler kabul edilsin... Böylece adsense için kurulan site olayınında önüne geçilmiş olur...

- Buna rağmen Adsense'den banlanan ve temyizi de kabul edilmeyen siteler bir daha devredilse bile Adsense'e kabul edilmesinler...

Peki bunlar ne kazandırır ?
- Böylece Adsense yayınlayan site sayısı az,eldeki reklam sayısı ise çok olacaz bu da reklamlara verilen ücretleri yükseltir...
- Webmasterın içindeki ''acaba bu gün banlanır mıyım ?'' korkusu yok olacak

Sizin de sistemin gelişmesi için mantıklı önerileriniz varsa, buyrun paylaşın...

Eminim bu forumu takip eden Google çalışanları vardır, olmasa da mantıklı önerileri toplayıp mail atalım Google'a...Belki dikkate alınmaz ama en azından yapmış oluruz...
Destekliyorum. Ben de aynı fikirdeyim.
Sponsored Links