Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Bu banlamalar neden arttı sorusuna google dan gelen cevap
Tekil Mesaj gösterimi
  1  
Alt 14-04-2007, 10:39:24
radmin
radministrator
 
Standart

Bu banlamalar neden arttı sorusuna google dan gelen cevap

Adsense ile bir sorunum olursa hep Özgür Bey' e yazarım. Hesap kapanma haftasına girince neden banlamalar artıyor tarzında bir mail attım dün bugun gelen cevap.

Alıntı:
Alıntı
Merhaba Mert,

E-postanız ve bir çok kimsenin merak ettiği bu konuya değindiğiniz için teşekkür ederim.

Aklınıza takılan sorulara sırayla değinecek olursam, öncelikle sadece program kurallarına uymayan yayıncılarımızın programa katılımlarını iptal etmek zorunda kaldığımızı belirtmeliyim.. İptallerin en büyük sebebi sizin de bildiğiniz gibi yapılan geçersiz tıklamalardır.

Google, sizi ve reklam verenlerimizi korumak, AdSense programının kötü amaçlı kullanımını önlemek amacıyla, Google reklâmlarına gerçekleşen tıklamaları takip etmektedir. Geçersiz tıklamaları önlemek için, Google'ın patentli teknolojisi tüm tıklamaları analiz ederek, reklam verenin tıklamalarını yapay olarak arttırmaya çalışan ya da yayıncının kazancını arttırmaya çalışan türdeki geçersiz tıklamaları algılayabilmektedir.

Otomatik sistemimize ek olarak bazı özel araçların yanında, kullanıcının davranışlarının izlenmesinde ve analiz senaryolarında elde edilen büyük deneyime dayanan çok çeşitli teknikler kullanarak geçersiz etkinlikleri saptayan özel bir ekibimiz de vardır.

Hesap iptallerinin AdWords reklam verenlerinin çıkarlarını korumak üzere alınmış gerekli bir önlem olduğunu anlamanızı rica ediyoruz.

AdSense'e programına katılımın devam etmesi şartları arasında gösterim veya ziyaretçi sayısının belli bir seviyede olması diye bir durum söz konusu değildir. En küçükten en büyüne kadar program kurallarımıza uyan her siteyi programımıza kabul etmekteyiz.

Tekrar hatırlatmak isterim ki, iyi niyetli olan ve program kurallarını ihlal etmeyen binlerce yayıncımız programa sağlıklı bir şekilde hiç bir sorun yaşamadan devam etmektedir. https://www.google.com/support/adsen...y?answer=23921 adresindeki Yardım Merkezimizi ziyaret ederek hesabınızın iyi sicilini korumaya yönelik ipuçlarını ve yönergeleri bulabilirsiniz.

Umarım bu açıklamalar faydalı olmuştur.

Programımız veya hesabınız ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, yayıncılar için oluşturulmuş AdSense Yardım Forumu'na sorunuzu yazabilirsiniz ( AdSense Yardım Forumu | Google Groups ) veya AdSense Destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz ( https://www.google.com/support/adsense?hl=tr ). Sorularınıza uygun cevabı bulamazsanız, bu e-postaya cevap göndermekten çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaım.

Saygılar,

Özgür
Google AdSense Ekibi
______________________________________________________

Bir Güldün Yâr sen, hep elime batanı
Seni dalından kopardım, kan doldu avuçlarım...
Sponsored Links