Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Google'dan gelen mail..
Tekil Mesaj gösterimi
  18  
Alt 28-12-2005, 17:10:08
Hougan
Guest

bende günlük 200000 gösterimli sitemden dün adsense kodlarını kaldırıp adbrite kodlarını koydum. Adsense bana güven vermiyor. Ben bu sistemden atılmadım ama hiç hile yapmadığı halde atı*** yüzlercesini biliyorum. Yalnız iyinet veya r10.net değil, theadminzone,webmaster-talk, getpaidforum, webmasterworld, dnforum, digitalpoint gibi bir sürü webmaster forumunda yüzlerce kişi aynı dertten yanıyor. Google keyfine göre adam atıyor. Atsın. At kardeşim, at senin eşşek senin, sür dilediğin yere ama bizim kazanılmış paralarımıza ne hakla el koyuyorsun? diyor insan içinden. Madem geçersiz tıkı tespit edebiliyorsun, neden bir "uyarı sistemin yok", neden tespit edebildiğin şeyi hesaptan düşüp bir uyarı yapmıyorsun?. Arkadaş dava açarsa bende atılmadığım halde maddi destek veririm. Bu işin bir kuralı kitabı olması lazım. Böyle keyfine göre adam atarlarsa, kazanılmış paraları adamı atma gerekçesiyle elinden alırlarsa daha çok dava açılır adsense'e. Kimsenin bir iki geçersiz tık oldu diye bütün paraya el koymaya hakkı yok. Madem sistemden atacaksın, geçersiz tıkların parasını hesaptan düş, geçerli tıklamaların ödemesini yap ve öyle at. Hiçkimse google efendinin reklamlarını babasının hayrına bir veya daha fazla ay yayınlama gibi bir lüksü yok. Burda bir kısmımız bu işi hobi olarak yapıyo olabilir ama bazımızında ekmek kapısı bu. Bu başlığıda banlandığım için değil, banlananların hakkını savunmak için açmıştım ama tabi belenen akibete uğradı. Böyle yalnız yalnız gezerseniz mini mini kuzular, google gibi bir kurt sürüsü sizi kapar. Bence organizasyon vaktidir. Hemde bir an önce, daha fazla kişi mağdur olmadan:

http://r10.net/showthread.php?t=3955