orumcek adlı üyeden alıntı
Google ile Kazanıyormuyuz? Yoksa Felaketemi sürükleniyoruz?
Google ile Kazanıyoruz.. Biz reklam yayınlamasak daha dogrusu Adsense olmasa zaten google kendi google.com , bloogger , youtube , gibi sitelerde google reklamlarını bitirerek para kazanıyor.
1. Google adsense kullanarak türkiyeden cıkan parayı az tutuyoruz dediğin gibi
2. Google adsenseden sadece türkçe siteleri yok adsense kullananların yarısında yabancı siteleri var yani dışardaki reklam verenden para getiriyoruz türkiyeye. Türkçe sitelerimizdede yabancı reklamlar cıkıyor.
Yoksa Bizim türkçe sitelerde yabancı reklam cıkmasa misal 100 tıka 5 ytl yerine 0.50 kuruş alırız..
Sence türkçe bir sitene kolay kolay yabancı bir reklam alabilirmiyindin adsense olmasa..
Mynet , gittigidiyor vs benim xxx tıkıma xx versin tamam biz neden onları kullanmayalım..
Bazı reklam verenlerde kendini aşmış neymiş adsense olursa aynı sayfada yasakmış..
Adsensenin Tırnağı = Anladınız siz onları..
Orumcek kardeş, yanlış düşünüyorsun. Google Adsense yi kullanmasak, türkiyedeki reklam veren oranı %90 düşecetir. Binlerce sitede adwords denedinizmi, adsense ile para kazanın tavsiyeleri var.

Ayrıca ben kendi adıma, hiç yabancı site yapmadım. ingilizce bilmediğimden değil, neden Türkler dururken yabancılara hizmet edeyimki 2 kuruş para içinmi? hayır..

Ayrıca yabancı reklam verenlerin reklamı çıksada, ülkeye gene zarar veriyoruz. Yani açıkçası, iki tarafı otlu değenek
Alternatifi yok belki, ama biz bu kafayla devam edersek olmayacakta. Katreklam her yönden zayıf kalıyor. Gittigidiyor bence çok iyi. Mynetin sistemide güzel.
Ayrıca bu kadar reklam yayınlayan olmasaydı google.com dada youtube dada v.s. dede o reklamları eritmesi İMKANSIZ, zaten eritebilecek olsa adsense sistemini kurup gelirini bölüşmez. Tamamını kendi alır.