Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Çifte Standart.. mı?
Tekil Mesaj gösterimi
  8  
Alt 11-12-2005, 00:10:13
radmin
radministrator

Google amcada herzaman için çifte standart vardır, daha dogrusu rekabetin olmadıgı her ortamda kural budur.Mesela Türk telekomun rakibi olmadıgı için, avrupanın en pahalı adsl hizmeti bizde işinize gelmiyorsa kullanmayın diyor adamlar ve boruları ötüyor.
Kralda benim, padişahta benim diyor google.webmasterlar işinize gelmiyorsa koymayın sitenize adsense diyor, size zorla koyduran yok diyor.
Tavşan dağa küsmüş, Dağın haberi olmamış durumunu yaşatıyor bize google.O siteyi atmadın, biz yapsak atarsın, biz sana küstük google demek gibi birşey bizim yaptıgımız şey.
ogame günde 1000$ kazanıyorsa, google amcada ogame sitesinden günde 3000$ kazanıyor.Çok siteye hile için göz yumuyorlar zaten, eger göz yummaz iseler aldıkları pahalı reklamları eritemezler.
Son zamanlarda türkçe sitelerin banlanmasının sebebi büyük ihtimal ile işe yeni giren türk çalışanların patronların gözüne girme çabası yüzünden olabilir yüksek ihtimal.Yoksa yabancılar hilenin kralını yapıyor.
En basit örnek
http://www.freecodevn.com/forum/uplo...load.jsp?id=63

eger google reklamlarına tıklamazsanız download linki aktif olmuyor.programı indirmeniz için ya tıklayacaksınız ya tıklayacaksınız.Adamlar bu derece büyük boyutta hile yapıyor ve atılmıyor.Bu tür hilelerin yanında, türklerin yaptıgı devede kulak kalır.En azından zorla tıklatma yapmıyor türkler bu adamlar gibi ama, işe yeni giren Türk çalışanlar yüzünden en basit kural ihlalinden atılıyoruz.Hiçbirimizin, ben hile yapmıyorum bana bişey olmaz dememesi gerek.Kendimizce kural ihlali olmayan bir sayfamız, google amcada çalışan türklerin gözüne batabilir ve banlanabiliriz. Hiçbir hak iddaa edemeyizde...
Türkün Türkten başka dostu yok, Türkünde türkten büyük düşmanı yok...
Bu gidişle daha çook çifte standart yaşayacağız biz.
Dünyanın en büyük 500 üniversitesi içine 1 tane bile Türk üniversitesi girememiş bu sene.Hiç bilimsel makalesi olmadan prof oluna bilinen tek ülke, dünyada türkiye.
Biz kendimiz bişeyler üretmedigimiz sürece, bilime katkı sağlamadıgımız sürece, sürekli tüketen bir toplum oldugumuz sürece bize daha çook çifte standart uygular batı medeniyeti...

Bir Güldün Yâr sen, hep elime batanı
Seni dalından kopardım, kan doldu avuçlarım...
Sponsored Links