Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Google dan gelen mail
Tekil Mesaj gösterimi
  1  
Alt 06-12-2005, 17:30:42
radmin
radministrator
 
Standart

Google dan gelen mail

Geçersiz tıklamaları nasıl takip ediyorsunuz diye mail atmıştım bu gelmiş.
Benim anladıgım bu mailden.Tıklamalar ister 50 olsun isterse 500 yada 5000 olsun.Ani tıklama artışları hemen sistemin gözüne batmakta.Ve hiç acımadan atmaktalar. ve sanırım benim teorim belli ip blocklarından gelen aşırı tıklama artışları banlama sebebi. mesela 216.239.33.XXX bu ip blogu Mountain View, California eyaletine ait.50 kişi tıklamış ise reklama ve 40küsürü bu ip blogundan ise geçersiz tıklama olduguna kanaat getirip atabilirler.Aynı şey türkiye içinde olabilir.Sadece istanbul bölgesine ait ip adresleri tıklarsa belki şüpheli durum olduguna kanaat getirip banlayabilirler, suçsuz kişileri.


Google, sizi ve reklamverenlerimizi korumak, AdSense programının kötü amaçlı kullanımını önlemek amacıyla, Google reklamlarına gerçekleşen tıklamaları takip etmektedir. Google'ın patentli teknolojisi tüm tıklamaları analiz ederek, reklamverenin tıklamalarını yapay olarak arttırmaya çalışan ya da yayıncının kazancını arttırmaya çalışan türdeki geçersiz tıklamaları algılayabilmektedir.

Ayrıca, eğer sitenize gelen bir ziyaretçi nedeniyle geçersiz tıklamaların oluştuğundan şüpheleniyor iseniz, şüpheli faaliyetleri izlemek amacıyla site kayıtlarınızı incelemenizi ve bizi bulduklarınızdan haberdar etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu bilgi sorunların çözümlenmesi için yardımcı olabilir. Fakat Şartlar ve Koşullar'da belirtildiği gibi, Google geçersiz tıklamalarla ilgili kendisi karar verir .

Sorularınız varsa, lütfen AdSense Destek sayfasını ziyaret edin (https://www.google.com/support/adsense?hl=tr ). Sorularınıza uygun cevabı bulamazsanız, lütfen bu e-postaya cevap göndermekten çekinmeyin.

Saygılar,

Kemal
Google AdSense Ekibi
______________________________________________________

Bir Güldün Yâr sen, hep elime batanı
Seni dalından kopardım, kan doldu avuçlarım...
Sponsored Links