Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Birkaç Soru..
Tekil Mesaj gösterimi
  4  
Alt 27-11-2005, 00:57:42
QuicK
Guest
 
Standart
Alıntı:
cRueL Nickli Üyeden Alıntı
Becede aslinda teknoloji çok ilerledi. Çeki neden gönderiyorlarki. Fax'layamazlarmi? Bence saçma. Daha erken bozuluyordur. Banka parayi işliyor olabilir.
Bu zamana kadar Y.Kredi şubesine defalarca çek verdim. Hep ayın 2/3. günü veriyorum çekleri. Ayın 26 sı oldugunda bankaya gidiyorum. Benim çekler ne oldu diye soruyorum. Gelmek üzeredir diyorlar. Gecikmezse iyi olur diyorum. Sonraki gün akşam hesaba bakıyorum. Para hesabımda oluyor.

Bunun yanısıra, bir arkadaşımın Garanti Bankasına verdiği çek 40 gün boyunca tahsil edilmedi. 41. gün arkadaş telefon etti ve kızarak neden paranın hesabına geçmediğini sordu. Daha gelmemiş dediler. Sonraki gün para arkadaşın hesabına yattı.

Fakat bu sizi doğrulamıyor. Belki bu bir rastlantı.

Çünkü ;

En son çekleri geçen ayın 3'ünde vermiştim. Bayramdan 5 gün önce perşembe günü bankaya gittim. Ne oldu benim çekler dedim. Gelmek üzeredir dedi.
Bayramdan önce almam lazım dedim. bi arayın dış işler müdürlüğünüzü sorun dedim.
Aradı ve sordu. Cuma günü yatar, Cuma günü yatmaz ise pazartesi yatar dediler.
Yarın veya pazartesi yatarsa mesai saatinden sonra değil, lütfen mesai saatleri içinde hesabıma ekleyin. Çünkü parayı çekicem dedim. Bankamatik limiti 600 YTL. Para ise 6,5 Milyar'dı.
Eleman : Bu tür işleri mesai saatinden sonra yapıyoruz normalde, ama elimizden geleni yaparız dedi.
Sonraki gün 29 Ekim Cumhuriyet bayramı idi. Ve bankalar saat 1'e kadar çalışıyordu. Ben uyandıgımda saat 3 olmuştu ne yazıkki. Hesaba baktım para yatmış. Işlem saatine baktım saat 10.00'da yatmış.

Sonuç olarak bence : Bankanıza 20 günü geçtiğinde telefon edin. Neden param halen yatmadı. Lütfen bilgi alabilirmiyim diye sorun.
Bu işleminizi yüksek ihtimal ile hızlandırır.

Rieux : Senin sorularına gelince :

1 - Adsense'de ayın 15'i diye birşey yok. Yani onu kafandan sil. Ayın 15'ine kadar istersen 10.000 $ yap. Bu senin kazancının daha erken gönderileceği anlamına gelmez. Bu ayın ilk gününden, son gününe kadar kazandıkların, sonraki ayın sonunda gönderilir.
2 - Express istersen 3 günde ulaşır. 24 $ kargo ücreti keserler. Posta ile istersen, kesinti olmaz. Ama ortalama 30 günde eline geçer.
3 - Iste ayın 15'i hikayesi pin ile ve hesabında yapacagın değişiklikler ile ilgili.
Hesabında 50 $ olduktan sonra google sana posta (Bildiğimiz PTT. E-posta değil) ile bir kağıt parcası yollar. Içinde 6 haneli bir numara yazar. Hesabına login olduktan sonra pin ile ilgili yazılara tıklarsan (üst tarafta ödemeleriniz bekletilmektedir yazar. Oraya tıklayacaksın) pin ile ilgili sayfa açılır. Oradan pin kodunu gir bölümü vardır. Bu pin kodunu girersin. Bu pin kodunu Aralık ayının 15 inden önce girdi isen, Aralık ayına girmeden kazandıgın tüm paraları Aralık ayının sonunda gönderirler. (Eger 100 $ ı geçtiysen.)
Aralık ayı örnektir.
4 - Yapıkredi ile çalışıyorum. Ortalama 25 günde hesabımda oluyor. Bazı bankalarda 30/35 günü buluyor. Komisyon olayı bankaya baglı. Çek'in miktarı ne olursa olsun, 50 $ 'dan fazla isterseler, fazla istiyorlar demektir. Ortalama 25 $'dır.

Bari ben bir adsense sitesi açıp, makale yazayım bol bol

Konu QuicK tarafından (27-11-2005 Saat 01:00:08 ) değiştirilmiştir..