Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Adsense Kazançlarında Ciddi Düşüş (Resimli)
Tekil Mesaj gösterimi
  22  
Alt 20-02-2007, 19:21:55
hellgatelondon
Üyeliği durduruldu

Alıntı:
ansleyforce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İstatistikler çok abartılı değil. Türkiye'de çok daha ciddi kazanana webmasterlar olduğunu da biliyorum. Ayrıca, düzgün bilgi veren, eşsiz içeriğe ve yeterli site dizayn, backlinnk veya reklama sahip olan her sitenin Adsense'den ciddi bir potansiyele sahip olduğu çok açık. O istatistiklerdeki tıklama başına kazanılan değer, çok abartılı değil.

Bence sitedeki sayfa görünümü ve tıklama oranının sabit olmasına rağmen, gelirdeki düşüşün bir kaç nedeni olabilir.

Öncelikle, sitenin webmasterının titleları değiştirmesi, çare olarak siteye keywordler yerleştirmesi, yani istikrar yerine, sürekli olarak kararsız ve tutarsız bir durum sergilemesinden dolayı, webmasterın sitesinin kalite puanı düşmesinden dolayı, Adsense'den aldığı keywordlerin kalitesi düşmüş olabilir. Sadece bir varsayım. Google'da bununla alakalı bir bilgi yok. Ayrıca, Google kalite guideelinesta, sitenizi arama motorları için değil, ziyaretçiler için hazırlayın diyor. Bu nedenle title 'ın arama motorlarına yönelik yapılması, Adsense'den düzgün reklamların gelememesine neden olmuş. (Bence "Programlar Full Oyunlar Youtube Videoları" titleı çok uygun bir başlık. Sen bunu "Program indir Oyun indir Video indir Yap" diye değiştirdiğin zaman art niyetin olmuş oluyor. Çünkü, ben gerçekten ziyaretçim için güzel bir site hazırlasam, "Program indir Oyun indir Video indir" değil, "Program, oyun, video vs indirin!" diye daha mantıklı bir title yazardım. Sen öyle düşünmediğin için, Google titleını ziyaretçiler için değil, arama motorları için yapıldığını düşünmüş. Bu çok önrmli bir konu gerçekten, SEO'yu abartmamak, arama motorları için değil, ziyaretçiler için site tasarlamak!

Ayrıca karşılaştığım başka bir sorun, 95$'lara yaklaştığım zaman, kazancımın 96-97'de çok tökezleme yapmasıydı. O düzeylerde tıklama başına kazancım düşüyordu. Sanki Google, o ay bana ödeme yapmamaya yemin etmiş gibi. Ancak, 100$'ı aştığım zaman rahatlıyordum. Ben böyle bir sorunla, gelirim düşükken karşılaşmıştım. Gerçi, senin problemin başka bir şeye benziyor. Bu ay ki kazancın 100$'ı geçiyor mu? Geçiyorsa başka bir nedendir. Geçmiyorsa, böyle bir sorunla karşılaşabilirsin.
"" webmasterının titleları değiştirmesi, çare olarak siteye keywordler yerleştirmesi, yani istikrar yerine, sürekli olarak kararsız ve tutarsız bir durum sergilemesinden dolayı, webmasterın sitesinin kalite puanı düşmesinden dolayı, Adsense'den aldığı keywordlerin kalitesi düşmüş olabilir. ""

bence çok doğru bir yaklaşım. bence olay bundan ibaret. ansleyforce kardeş yazıların için tşk.