Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Webmaster Guidelines'a uymamak ban sebebi!
Tekil Mesaj gösterimi
  9  
Alt 20-02-2007, 13:31:00
ansleyforce

Alıntı:
ömer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
fakat şunu anlıyamadım "Aynı içeriğe sahip domainler"
ne demek istemiş?
Google Webmaster Guidelines'ta "Don't create multiple pages, subdomains, or domains with substantially duplicate content." Yani, büyük ölçüde aynı içeriğe sahip birden fazla sayfa, alt domain veya domain oluşturmayın. Google, birden fazla aynı içeriğe sahip domaine sıcak bakmıyor. Ve böyle siteler yapmayın diyor. Örnek olarak mercan1989.com ile mercanimport.com siteleri aynı içeriğe sahip, yani klon siteler. Ancak, Google sadece mercan1989.com'u indexledi. Diğer siteyi indexlemedi. Sadece ana sayfasını indexledi. Hem de 2 senelik site olmalarına rağmen.

Ben bu konuyu araştırmıştım. Eğer, iki tane aynı içeriğe sahip web siteniz varsa, bunların ikisini de Google add url ile Google'a eklerseniz, Google domainlerinizi banlayabilir. Eğer sadece birini Google'a eklerseniz, Google siteleri banlamıyor. Bence aynı içeriğe sahip domainler yerine, yönlendirme kullanmak, böyle riskleri almamak için çok daha akıllıca! Ve Google, aynı web sitelerin sadece birini indexliyor. Yani, Google'dan o domain için trafik umudunu kesin. En azından benim vardıım sonuç bu.