Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - bu sitede kurallara aykırı bir kullanım var mı?
Tekil Mesaj gösterimi
  24  
Alt 12-02-2007, 19:06:05
testere
Üyeliği durduruldu

arkadaşların söylediği gibi, içerik olmayan sayfaya reklam koyulmamalı. bir sayfadaki reklamlar en fazla üç adet olmalı ve boyutları farklı olmalı. nereye, nasıl koyduğun önemli değil.

ancak, eğer her bilgisayarda bende gözüktüğü gibi gözüküyorsa, sitende sorun var. siten Türkçe ama çıkan reklamlar ingilizce. kodlarda bulunan dil seçeneğini "en" değil de "utf-8" yapman daha iyi olacaktır. hem siteni google Türkçe sayfa olarak indexler ve ziyaretçi yollayabilir, hem de reklamların-başka bir kod sorunu yoksa- Türkçe çıkar. ingilizce reklam çıkması kesin bir ban sebebidir diye kural görmedim ama mantık olarak, ingilizce siteye Türk ip'lerden ziyaretçi sokar ve reklamlara tıklatırsak banlanırız. bu da aynısı. Türk ip'lere ingilizce reklam tıklatıyor gibi olursun. tabii, Türkler ingilizce bilmiyor mu diyebilirsin ama google böyle düşünmeyebilir. bir arkadaşıma joomal kullandırmıştım, sürekli ingilizce reklam çıktı ve 10 gün içinde banlanmıştı. tesadüf müdür bilmem ama riske girmeye gerek yok bence. kodları düzelterek riski ortadan kaldırabilirsin.

ayrıca kullandığın hazır bir tema mıdır bilmiyorum ama yazılar çok kaymış. boşluklar felan var. üst menü çok dağınık gözüküyor.

ve son bir öneri. önce ziyaretçi sağlayan metodları deneyip, sonra reklam koyarsan daha mantıklı olacaktır. çünkü reklamlarda bir sorun çıkar mı diye insan düzgün link bile alamıyor her siteden. önce siteyi bitirmek, ziyaretçiyi istenilen seviyeye getirmek, sonra sitedeki tüm ıvır zıvırları kaldırmak ve reklamları koymak daha iyi bence.