Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - İngilizce Site / Türk IP
Tekil Mesaj gösterimi
  21  
Alt 05-02-2007, 08:35:27
KoS

Alıntı:
graf von beelzebub Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
çok saçma bişey.zaten adam geotargeting olayı ile remlamının hangi ülkeler için gözükecegini belirliyor.
ingilizce içerikli siteye fransız, alman, italyan adam tıklayınca birşey olmuyorsa (bunlarında ana dilleri ingilizce değil) türkler tıklayınca mı sorun olacak?
bu mantıkla bakarsak ingilizce içerikli sitelere sadece ingiliz/amerika ve kanada'lıların tıklaması kabul edilir, ki cok sacma birşey.
ki zaten yabancı siteye türk ziyaretçi girdiğinde türkçe reklam görme şansı var, emin olun bu ayarlanıyor.. reklamveren türk ziyaretçi istemesse zaten bunları belirliyor.
ama oran astronomik ise belki problem olabilir..
yabancı içerik + türk hit = ban gibi ifadeler hurafedir.
webmaster bunu nasıl ayarlasın kardeşim? kendimi sokuyor ziyaretçiyi?
bu kadar paranoyak olmayalım ya.
biz burda hurafe yapmaya degil gercekleri yazmak için girdik.
Sana daha basit nasıl anlatayım.Yabancı siten var Allah aşkına senin yabancı sitene türk ziyaretci nerden girecek sen eğer hit yollamazsan.Yabancı makale,bilgisayar,şiir,forum gibi sitelere türk mi girecek hemde yüzlerce?

Panelden ülke ayarlanıyor doğrudur.Am Her reklam veren ayarlamıyor ve açıkcası "ben parayı basıyorsam ayarlamak zorunda da değilim.Istemedigim bir ülkeden ziyaretci girerse de şikayet ederim parasıyla değilmi kardeşim " derler ve sen kovulursun.

Bu olay ayrımcılık gibi olsada sizinde hatanız var çünkü yabancı site yapıyorsanız kurallarda yazıyor. Adsense için yapmiyacaksınız.Siteyi güzel içerikli yapın ve hiti sağlayın bakalım kaç türk girecek.

Türkiyede hala googlede "çet,sohpet,devit bekhım,maynet,caht" gibi kelimeleri googlede arayan, ülkenin cogunluguna bakılırsa ing. düzeyi zayıf olan bir milletten kimse ziyaretci beklemez. Bu mesela ben arkadaslik sitem var bana Endonezya dan ziyaretci gelmesi gibi.

Hurafelerle v.s seylerli bosverin de onunuzdeki gerçeklere bakın, önceki 100lerce mesajı okuyun ve adsenseden nasıl atılmazsınız,nasıl daha çok kazanırsınız biraz bilgi edinin.

Svet je lep kada sanjamo