Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - İngilizce Site / Türk IP
Tekil Mesaj gösterimi
  11  
Alt 04-02-2007, 20:29:06
KoS

Mehmet arkadaşım

ben istatistiklere değil sonuçlara bakarım.

2sene içinde 15-20adsense hesabım kapanmistir.
Aynı sebeple arkadaslarımın da başına gelmiştir.Toplamda 100lerce hesap yani.

Sen kendini youtube ile bir tutamazsın , o site yabancı zaten ,yabancı reklam da cıkar kim tıklarsa tıklar sorun cikarmaz.

Yabancı site yapıp hit yollamak hiledir.
Sebebi şu
1 yabancı siten olsa günde 10tik dahi yaptırsan sonucta reklam veren sitesine giren kisilere bakıyor. Turkiyeyi gordugu an siteni inceliyor ve googleye sikayet ediyor. "Diyorki ben misal Avusturyada kitap satıyorum Turkiyeden ziyaretci gelmis.Yapılan site adsense için lütfen bu kisileri kovunuz.Ben magdur durumdayım" adam haklı cunku bunun gibi ayda 200$ reklama ayırsa biri emin ol hile yuzunden bi 50turk girdigi zaman günde sen tekme yersin.

Turkler yabancı reklama tıklayacak ve nasıl atılmazsınız.
Siteniz turkce olur içerik vardır ama bazı yerlerde yabancı reklam çıkar bu normal.
Yabancı siteniz vardır yabancı useriniz vardır ve %1 kısım türk dahi olsa ve tıklasa sorun cikmaz çünkü diğer tıklar yerine ulaşır.

Turkler yabancı reklama tıklıyorsa %95 i anlamını bilmediginden , merakından tıklıyor.
kalan %5 i ise ya bilincli kullanıcı yada site sahibi veya arkadasların olusturdugu kullanıcılar + art niyetli seni kovdurmaya calisan kisiler.

Svet je lep kada sanjamo