Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Google Adsense Harammı....
Tekil Mesaj gösterimi
  64  
Alt 31-01-2007, 23:21:00
yakaza

İlginç bir soru ama sorunun hassasiyetinden dolayı soran kişiye saygı duyuyorum.Burda insana yakışan bir incelik seziyorum.Bu derece tedbirli düşünmek o kişinin adımlarını nisbeten biraz daha dikkatli attığını ve düşünürek hareket ettiğini veya etmeye çalıştığını gösteriyor.Mesajlarda güzel ve isabetli yorumlar da var esasen...Meseleye sadece bir gazete,tv,radyo vs gibi reklam yayınlamak açısından bakılırsa bunda bir sorun olmaz düşüncesindeyim.Ama arkadaşlarında dediği ilgisiz anahtar kelimeler kullanarak ziyaretçiyi kandırması ve reklamlara tıklatmaya mecbur etmesinden doğan kazanç doğal olarak haram olur.İtiraf etmek gerekirse bu düşünce uzun zamandır bana da hakimdi.Şüphe içerisindeydim.Ama bununda bir nevi ahlaki çerçeveler içeresinde yapıldığı müddetçe ticaret olduğunu kanısına vardım ve sitemi elimden geldiğince hakettirecek ölçüde yayınlamaya çalıştım...Nihayetinde bir ürünün veya çalışmanın talep görmesi için halka arzedilmesi ve tanıtılması gerekiyor.Bu da günümüzde şimdilik en iyi reklamla oluyor...

ykz
Sponsored Links