Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Birden fazla site tek hesapta olur ama...
Tekil Mesaj gösterimi
  1  
Alt 29-01-2007, 17:23:07
Kerem

Birden fazla site tek hesapta olur ama...

Uzunca bir aradan sonra merhaba;

2 sitem var, bunlardan bir tanesinde hali hazırda Google adsense reklamları var ve oradan para geliyor. Diğer siteme de google adsense reklamları koymak istedim ve bugün Google Adsense'de biraz arama yaptım. Yazılana göre, bir adsense hesabımızı birden fazla site için kullanabiliyormuşuz. Google dayı diyor ki, biz hangi siteden tık'landığını anlayabiliriz. Peki dedim ve yeni bir reklam oluşturarak 2. siteme ekledim. Ekledim eklemesine de, bu sefer de aklıma şu takıldı;

Raporlar bölümünde elde edilen toplam gelir mi yazacak yoksa x domainindeki reklam şu kadar görüntülendi, şu kadar tıklandı, şu kadar kazandınız, y domainindeki .... şeklinde mi yazacak? Zira, bana 2.'si lazım. Yani her domainimin reklam raporlarının ayrı ayrı olması lazım. Ve ödemelerin de ayrı ayrı yapılması lazım. Çünkü 1. sitemden gelen parayı, o siteyi beraber yönettiğim ortağıma gönderiyorum, masraflarımızı karşılamak için. 2. site şahsıma ait olduğu için, oradan gelecek para bana kalacak. İşte bu sebepten ötürü, raporların ve ödemelerin ayrı ayrı olması lazım. Bu mümkün müdür? Değilse ne yapmalıyım?

Cevaplarınızı beklemekteyim efendim.
Saygılarımla...
Sponsored Links