Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - PHP-Nuke ve Adsense Sorunu
Tekil Mesaj gösterimi
  3  
Alt 18-10-2005, 03:35:21
CepX.net
Guest
 
Standart
merhaba vakti zamanında benimde php nuke sitesi vardı ben sorunu 2 şekilde çözdüm

1. çözüm Reklamı bir blok içinde göstermek :

Normalde bloklar html java kodlarını kabul etmezler.Bu blokların içine adsense kodları yerleştirmek için Bir blok açıp bloğun içeriğine qwerty yazıyoruz.
Daha sonra phpmyadmin vasıtası ile dbasemizi açıp bu bloğumuzun kayıtlı olduğu yeri buluyoruz qwerty yazmamızın sebebi bloğu veritavanı içinde daha kolay bulabilmek.Bulduğumuz zaman qwerty yi silip blok boyutlarına göre ayarlanmış adsense kodlarımızı yapıştırıyoruz kaydedip kapatıyoruz.

Admin panelinden blokların içeriklerinde değişiklik yapmıyoruz(düzenleme).yoksa kaydetmek istediğimizde hata verir.Fakat blokların içinde html yada java kodları gözükür.

2. yöntem include ile istenilen module yada ana sayfaya ekleme :
ilk önce reklam.php yada ne isim vermek isterseniz isimli boş bir dosya oluşturup içine adsense kodlarını yerleştiriyoruz.

Eğer herhangi bir modulde sadece adsense reklamı göstereceksek yada modulun belli noktalarında adsense reklamlarının gösterileceği modulu aktif hale getiriyoruz.Daha sonra ftp den modullerin olduğu klasörü açıp modul dosyamızın uygun yerine adsense kodlarımızın olduğu dosyayı include ediyoruz
Kodların gözükmesini istediğiniz yere
PHP- Kodu:
include("reklam.php"); 
satırını ekliyoruz(Php bilgin yoksa doğru yeri deneme yanılma yöntemiyle bulabilirsin)


Haricen her sayfanın belli noktalarında göstermek istiyorsan blok haricinde thema dosyasının içine yukardaki gibi reklamı include edebilirsin.

Daha önce ben bu yöntemlerle yapmıştım gayet başarılı olmuştu fakat php nuke ün kötü sayfa yerleşimi ve yapısından dolayı gerekse phpnuke ün bellli standartların dışında thema üretimi çok zor olmasından dolayı reklamları sayfanın çok alakasız yerlerine yerleştirmek zorunda kalıyorsun.Ve tıklama oranları düşük kalıyor.

iyi çalışmalar