Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Google'a Kazandirmaktan Biktim!
Tekil Mesaj gösterimi
  33  
Alt 22-12-2006, 16:32:31
ayyildiz

Alıntı:
Alıntı
yapmayın arakdaşlar google sizi niye atsın siz kazanınca oda kazanıyo ama eğer reklam verenlerden bi şikayet varsa tabi atılcaksınız çünkü para veren onlar
Google, kazandiginin yuzde kacini reklam yayincisina veriyor bu ayri bir mevzu. Ben Google'in gelirin yuzde kacini yayinciya verdigini bilmiyorum; ama diyelik ki "en yuksek" %50 olsun bu -ki imkansiz-. Aylik 6000 $ kazanmak yerine, neden 3000 $ kazansin ki Google

Reklam verenlerin parasi iade ediliyormus. Kulahima anlatsinlar. Sitemde cikan reklamlar, zaten son donemin populer reklamlari olan "tek sayfayi Google reklami ile doldurup o sayfanin reklamini da Google'a vermek" tarzindan reklamlardi. Yani sitemden tiklanan reklam ile acilan sayfa, agzina kadar Google reklami ile dolu. Bunu daha net nasil anlatabilirim ki? Mesela bir sitesinin reklami cikiyor "Sexy Sandals" basligiyla. Oraya tiklayip giden kullanici, karsisinda Google reklamlariyla orulmus bir sayfa goruyor ve bu reklamlar sagi solu resimle dolu, kullaniciya resmen "tikla" diyen reklamlar oluyor. Isin ozu sudur ki ben bu sekilde reklam veren kisilerin "bu site cok ziyaretci yolluyor" diye Google'a sikayette bulunacagini dusunemiyorum; cunku senin gonderdigin adam buyuk ihtimalle oradaki reklama da tikliyor ve bu dongu boyle yuruyup gidiyor

Google, cok kazanan (gunde 100-130 USD) ve internet camiasinda fazla etkin olmayan (showtvnet, haber siteleri v.b.) siteleri, hicbir sebep gostermeksizin kafasina gore kapatabiliyor.

Google'a kazandirmaktan biktim derken, gecmisten de bir anim oldugu icin boyle dedim. Benim 2 sene once de bu sefer baska bir web sitem ile "hilesiz ve tamamen gercek tiklamalar" gondermeme ragmen, 13.000 USD parami vermedi. Hesabimi, tam pin kodunun geldigi gun kapatti. Bu hesabimi da pini gonderdikten 3 hafta sonra kapatti

O ki ben hile yapiyorum, bu hileyi 2 ay onceden goremiyor mu Google? Yani duruyor duruyor, hesabimdaki para gayet ciddi bir boyuta ulasinca mi bu hileleri fark ediyor Google'in zeki botu ya da bireyleri?

Hikaye... Parayi biriktiriyorlar, sonra da tekmeyi vuruyorlar

Dedigim gibi Mynet 0,01 YTL bile verse, artik Mynet ile calisacagim.

Bu arada az once gordum; Google, sitemin index'ini de silmis Sitem, dunyanin en cok aranan "ingilizce" kelimelerinden birinde birinci sayfanin 3. sirasinda yer aliyordu ve sadece Google arama motorundan, bu kelimeyi arayarak gunde 1600 ile 2000 arasinda ziyaretci geliyordu. Google darbe ustune darbe vurdu haydi bakalim hayirlisi

Sitemin ismini yazacaktim; ama simdi yazarsam diger sitelerimi de kolaylikla bulur ve onlari da banlar Google Bey neyime lazim

Her neyse arkadaslar. Konu benim icin kapandi. Sadece size onerim; gunluk 5-10 USD kazaniyorsaniz, opun basiniza koyun Fazla mal "goz cikartiyor".