Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Google'a Kazandirmaktan Biktim!
Tekil Mesaj gösterimi
  17  
Alt 22-12-2006, 12:50:12
troy

arkadaşın sitesini bilmiyorum ama inanın google adil davranmıyor. Benim başıma geldi aynı şey geçen ay. Kurallara aykırı tek bir şey bile yoktu. Temyiz linkinden istatistiklerimi sayfa gösterimlerimi herşeyimi bildirdim sonuç yok, uyarı bile yok direk attılar. günlük tık sayısı 2000-4000 arası sayfa to 0,70lerdeydi. Bu kadar tıklama alırken niye üç-beş fazla tık için hile yapıp kazancımı riske atayım ki.

Ama adamlar sorgusuz sualsiz istedikleri zaman atabiliyorlar. Sizin de sorgulama yada geçersiz tıklamaların kaynağını sorgulama hakkınız yok. Kabul ettiğimiz sözleşmede yayıncıyı koruyan birşeyde yok, zaten kabul ediyorsunuz googleın istediği zaman istediği gerekçeyle sizi sistemden atabileceğini, hatta gerekçe göstermese bile birşey yapma hakkınız yok. Benim üzüldüğüm şey internetten kazanıyorsanız istikrar ve garanti yok, bir anda atılıyorsunuz. Atıldığınızda sunucu ödemeleri ve diğer giderleriniz cepten gidiyor. Tabii cebinizde varsa.

Sitenizi büyütmek için sponsorlara güvenip giderleri artıramıyorsunuz.
Bu geçersiz tıklama olayı başa bela, kaldı ki bunun kaynağını belirlemekte zor. Bunu siz yapıyor olmasanız bile herhangi biri günde sizin yerinize 10 tık atarsa, google da sizi atabilir. Yani her an atılma tehlikesi var.

Madem bukadar büyük bir şirketler yatırımlarını buna yönlendirip geçersiz tıklamaları daha iyi analiz etsinler ve saymasınlar. Ben okadar uğraşıp didineyim milletin reklamını yapayım sonra sorgusuz sualsiz atılayım. Ne ala memleket..

We know more about the movement of celestial bodies than about the soil underfoot.
Sponsored Links