Hocam çok güzel yazmışsın. Konu hakkında detaylı bilgi alabileceğimiz bir kaynak verebilirmisin? Benim çalıştığım şirket Google ı mahkemeye verecekti sonra anlaştılar sanırım. Adamlar geçersiz click die atıolar tek yaptıkları budur... Hiç hile yapmayan bi sürü arkadaşım var ve çoğu atıldı. Buna ben de dahilim. Buraya gelip hesap kapandı dediğim zaman birçok arkadaş kesin birşey yapmışsındır diyorlar. Yapmadım. 1 kere bile tıklamadım hatta... Kapatıyor adamlar. Birden günde 20-30$ gelmeye başlarsa hatta 100$ gelmeye başlarsa direk kapatıolar. Eminim kendileri de bulamıyorlar sebebini ve trafik satın aldığımızı zannederek kapatıolar.

radmin adlı üyeden alıntı
Geçenlerde google www.imageshack.us sitesinin accoutunu kapattı sebep olarakta aynı ip adresinden yapılan çok fazla tıklama oldugundan dolayı denildi.
Bunun üzerine imageshack kendilerinin yapmadıgını bunların rakip firmalarından birinin yapabilmiş olacağını söylemesine rağmen google bunu pek takmadı.
bunun üzerinede imageshacks google amcayı californiada mahkemeye verdi.
Mahkemeye delil olarakta gidip google.com yan tarafta çıkan reklamlara binlerce kez tıklamalarına ragmen google kendi kendini adsense programından çıkartmadını kanıtladılar jüri üyelerine ve sonundada davayı kazandılar.
Google amcadan 200.000$lık maddi kayıp için tazminat aldılar.
imageshacks de artık yahoo reklamlarını yayınlamaya başlama kararı alıp google amcayı protesto kampanyası başlattı.
Google adsense amerikada gün geçtikçe kan kaybediyor.Büyük reklam veren firmalarda çekilmeye başladı.intel amd AOL CNET gibi firmalar google reklamlarının kontrolsüzlüğünden dolayı hedef kitleye ulaşamadığı kanaattında olduklarından çekildiler adsense den.

Google bu günden itibaren ip denetimini arttırdı.Denetimler sıklaşmaya başladı.belki böyle bir şey senin başına gelmeye başladı dostum