radmin adlı üyeden alıntı
Eklemeyi unutmuşum. Adsense ile para kazanan her webmasterım hayatlarından en azından 1 kezde olsa google a reklam vermeleri gerek. Olayın mantığını çözmek için. Parayı veren google degil reklam verenlerdir. Google sadece komisyonculuk yapıyor.
Ama şu var siteniz kaliteli olursa örnegin sağlık siteniz olursa reklamcılar özellikle reklamlarını sizin sitenizde çıkartıyor. Biz öyle yapıyoruz. Biz reklamlarımızı sadece belirlediğimiz sitelerde çıkartıyoruz ve tek tık için 8ytl ücret ödedimiz oluyor.
Adwods kullanıcılarını ikiye ayırabiliriz. Birinci bölümde websitesine ziyaretçi çekmek isteyenler. İkinci bölümde ise websitesindeki ürünleri satmak için müşteri isteyenler. Bana göre burda Adsense kullanıcıları için önemli olan ikinci bölümdeki Adwords kullanıcılarına hitaben içerik hazırlamalarıdır. Birinci bölümdeki kullanıcının yerine koyun kendinizi, siz olsanız 1 ziyeretçiye kaç para ödersiniz ? 1 YTL ödermisiniz ? Tabiki hayır. Verebileceğiniz minimum rakamı ödersiniz. Fakat ikinci bölümdeki kullanıcılara gelen ziyaretçi değildir, müşteridir. Adam zaten gelen müşteriden para kazanacak. Kaz gelecek yerden, tavuk esirgenmez misali