Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Google adsense de son 2 gündeki düşüş
Tekil Mesaj gösterimi
  58  
Alt 05-12-2006, 19:40:04
Mendes
Üyeliği durduruldu

Alıntı:
edevrim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar Google Adsense büyük ihtimalle strateji değiştirdi. Artık bir web sitesi hangi dilde ise o dilde reklam çıkartıyor. bu Aralık ayında başladı. Eğer Türkçe bir web siteniz varsa İngilizce yada başka bir dilde reklam çıkması imkansız gibi birşey. Başka diller içinde aynı şey geçerli.
Örneğin aşağıda 7 dili destekleyen web sitemin kısayolları var.
Fransızca bir web sitesinde Fransızca,
İtalyanca bir web sitesinde Fransızca reklam çıkıyor.

PcHeal 1.12.4.2006 Que Downloading / Kurpi.com - Busca e download
PcHeal 1.12.4.2006 Che Trasferisce / Kurpi.com - Ricerca e Download
PcHeal 1.12.4.2006 Téléchargeant / Kurpi.com - Recherche et téléchargement
PcHeal 1.12.4.2006 Descargar / Búsqueda Y Descargar
PcHeal 1.12.4.2006 Downloadende / Suche und Download
PcHeal 1.12.4.2006 bilgisayarınıza indiriliyor / Kurpi.com - Ara ve İndir
PcHeal 1.12.4.2006 Downloading / Kurpi.com - Search and Download

bu adreslerdende görebileceğiniz gibi. Aynı içerik 7 farklı dil. 7'sinde de o dile ait reklamlar çıkıyor.

Reklam gelirlerindeki düşüş Türkiye'de reklamın çok ama çooook ucuz olması. Bunu Adwords'e reklam verenler daha iyi bilir.
Ben 75 YTL'ye 15 milyondan fazla reklam gösterimi ve 10.000 den fazla ziyaretçi aldım Google Adwords ile siteme. 0.01 YTL'ye reklam gösterimi yapabiliyorsunuz bu ülkede.

Bu yeni dönem ile birlikte birçok şey değişecek. Aslında Google Adsense bunu ne kadar devam ettirirmi bilmiyorum ama adamlara mantıklı geliyor. Siten Türkçe ise Türkçe reklam gösterilsin, tıklama oranı dahada artsın. ama reklamlar bu kadar ucuz olunca eskiden kazandığımız rakamlara ulaşmak artık bir hayal.

Google Amca'nın bu sistemi biran önce değiştirip eski sisteme dönüş yapması dileğiyle...
Türkçe içerikli sitemde yabancı reklamlar boy göstermeye başladı.