Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Google adsense de son 2 gündeki düşüş
Tekil Mesaj gösterimi
  41  
Alt 03-12-2006, 10:54:58
eezgu

arkadaşlar google ın ne suçu var az kazanmanızda. sitenizde ne varsa onunla ilgili reklamlar çıkarmaya çalışıyor öncelikle bulamazsa başka konularda reklamlar çıkıyor. konu dışı reklamlar da size daha az kazandırır. google herhalde alakasız konular içeren sitelere en değerli reklamları koyacak değil. reklam veren müşteriye mümkün olduğunca çok geri dönüş sağlamaya çalışıyor ki kendi geliri de sürekli olsun müşteri reklam vermekten vazgeçmesin. ama türkçe reklamveren sayısı az zaten bir de reklamlar olmadık yerlerde alakasız sitelerde çıkınca tıklanma oranı az oluyor. tıklama çok olsa da ilgisiz reklamlar olduğu için (yedek reklam diyebiliriz) az kazanıyorsunuz. yani en ucuz reklamlar en boş sitelerde çıkıyor. yanlış anlamayın sitenizle ilgili reklam veren yoksa da bu durum geçerli. ama özel bir konuda siteniz varsa ve bu konuda reklam verenler de varsa (hatta rakip firmalar varsa daha çok kazanırsınız parayı veren düdüğü çaldığı için) bir de siteniz ingilizce gibi genel bir dilde ise iyi kazanılabilir diye düşünüyorum (her ne kadar benim için böyle bir durum olmasa da). fazla uzattım kusura bakmayın.