Kalesoft bu forumda bildiğim üzere aktif bir insansın google adsense kategorısınde açılmış olan bu konuyla alakalı 100lerce forumdan tesaduf birine denk gelmemen beni şaşırttı ama sanada cevap vereyim.Bu açıklama teknik bi açıklama şahıs açıklaması değil.

-Google adsense derki Bir Şahıs birden fazla hesap açamaz.Hem zaten Kişinin birden fazla hesap açmasına lüzüm yoktur.Çünküü kişi 1 hesabı birden fazla sitesinde kullanabileceği gibi kanal yönetim sistemi ile birden fazla sitesini kontrol edebilir.

-Google derki banlanmış bir kullanıcı daha sonraki döneminde tekrar google adsense kullanamayacağı gibi google adwors v bu tür hizmetlerdende birdaha yararlanamayacaktır.

-Ayrıca Eğerki Google adsenseden banlandınız.Daha Sonra Google adsenseye başvurdunuz.GOOGLE Başvuru aşamasında Banlanıp banlanmadığınızı süzmediği yada bu tür tekniksel bir filtreleme yapmadığı için başvurunuzu kabul eder.

Fakat yaklaşık en geç 1 hafta 10 gün süre sonra (Süre değişkendir ancak 1 ayı bulmaz yani ödeme almanız imkansızdır) Hesabınızı durdurur ve mail atar.
-Mailde belirtilen gerekçe ise Daha önce aktif olarak kullanılmış ve hile gerekçesi ile banlanmış bir hesap ile ilişkilendirilmiş olmasıdır.

-Google adsense hesabınız banlanmadan önce başvurursanız zaten google size aktif olan bir hesabınız olduğunu ve böyle birşeyin mümkünj olmadığını söyleyerek kabul etmez.

Peki Googleden Banlandık Biz Nasıl 2.ci Hesap açarız ?

*Google adsenseye göre
-Aynı isim soyad
-Aynı ev adresi aynı telefon
-Aynı İp,mail ve araçlar

İle Başvuru yapmak Hesap İlişkilendirilmesine yeterli sebep olduğu için ya banlanıyorsunuz yada işinizi şansa bırakmış oluyorsunuz.

Mümkün mertebede eğer banlandıysanız yada hesabınız aktif iken 2.ci bir hesap açmak istiyorsanız

Yakınlarınızda güvendiğiniz insanların adına bunların başında akraba ve komşularınız olabilir hesap açınız

Ha Unutmadan Eğer bulunduğunuz bilgisayardan daha önce google adsenseden ban yemiş bir hesabın Paneline girdiyseniz asla yeni aktif hesabınızın paneline giriş yapmayn buda bir ban sebebidir.


Yine son hatırlatma Googlede aktif olan bir hesabınızın paneline girdiğiniz bilgisayardan 2.ci bir hesabınıza giriş yapmayınız.

Ayrıca ilk sorun olan sorunada cevap vereyim.Googlenin Durdurduğu bir hesabı herhangi bir süre sonunda silmesi yada banı kaldırması gibi bir durum sözkonusu değildir.


Bunun biraz daha detaylı ve derli halini yarın bilgi arşivi bölgesinden makale şeklinde paylaşırım .


İyi geceler saygılar.