trt adlı üyeden alıntı
ben yazarım çok rahat ama whois bilgilerimin ortalıkta dolaşmasından hoşlanmam.merak ediyorsan kazandığımı söyleyeyim: 6 sitem var, 1 tanesi Türkçe ve orada reklam yayınlamıyorum.ana site olarak gözüküyor.diğerlerinin tüm ziyaretçilerini tek tek topluyorum desem yeridir.toplam ziyaretçi 400 civarı(6 site için)wikipedia'da eklemediğim, editör delirtmediğim sayfa kalmadı.içeriklerini uygun diye ekliyorum.altı ay oldu adsense'e gireli.bir ödeme aldım 170 lira.diğer ödemeyi bekliyorum.o da 150 gibi bir şey.yeterli mi?hile çıkartabilir misin bu işten?
şunu da belirteyim:bu dünyanın düzeni gerçekten, zararlıyı, hile yapanı, başkalarını sömüreni korumak üzerine kurulmuş.ilk mesajımda bahsettiğim mp3 sitesine dün yine baktım.reklamlar duruyor.sadece eleman tırsıp, "reklamlara tıklayın" yazısını kaldırmış.ama bana teşekkür maili gönderen google elemanı banlamamış.yüzde yüz türk ziyaretçi, reklamlar site içeriğiyle alakasız ve ingilizce.ama banlanmamış.google'a tekrar mail gönderdim.amacınız nedir diye sordum.bakalım ne diyecekler.
uzun mesajları sevmiyorum ama son not: google-tr'de çalışanların Türkçe bilgileri sıfıra yakın.sorduğum hiç bir soruyu tam olarak anlayıp, cevap yolladıklarını görmedim.ayrıca demin farkettim:kurallarda diyor ki:hesap numaranızı 15'inden önce değiştiriniz, 15'inden sonra değişirseniz bir dahaki ay ödeme alırsınız.peki 15'inde değişirsem ne olur acaba?
spam nasıl yapılır, saolsunlar bana da öğretti bu spamci siteler.bin tane program var elimde.bununla ilgili bir çalışma daha yapacağım.sadece spamden oluşan bir site yapıp, anasayfasına spamci siteleri listeleyeceğim.tahminim günlük 100k dan aşağı düşmeyecek hitim.ayrıca öyle 40-50 spamle de kapatmayacağım işi.10 bin sayfadan az olursa spam sayfam, buraya gelir özür dilerim herkesten.
diğer arkadaşa yanıt:evet doğrusu guantanamo amerikan üssü.teşekkür ederim.sinirden yanlış yazmışım guatamala diye de ülke vardı galiba.
korkarım üzüleceksin ama,

1- Google in sana gonderdiği teşekkür maili otomatik gonderilen tarzda bi mail "teşekkürler mailiniz alindi vs vs..." gibisinden. yoksa bi siteyi şikayet etcen, hemen sana teşekkür maili gelcek :S onlarda seni bekliyorlardı zaten, şikayet etselerde hemen banlasak.

2-Gonderdiğin maillerin cevabinin, sorunla alakasız olmasi; kişilerin Turkçe'sinin kıt oluşundan değil, gelen maillerin hazir mail olmasindan kaynaklaniyor. En yakın cevabi gonderiyorlar işte o yuzden fazla kasma bence her derdini mail ile anlatmaya (oyle bi hava sezdim sende, her derdini mail ile cozebilecekmiş gibisin)
Şunu düşün, sen o kadar kasıyosun adamlara muhbirlik yapiosun vs onlar ise sana mail yazmak yerine hazir bi maili paste yapıp gonderiyorlar.. Ezdirme kendini onlara hakkettiginden fazlasını verme!

3-Webin adsense ahlak polisi olmandaki sebep sanirim aldigin 170 YTL lik cik ödeme. Bence kasma kendini fazla, kendi sitelerini daha iyiye nasil gotururum diye ugras. Google in işini ustlenmene gerek yok yani, zaten milyarlarca $ kazaniolar birakta kendi işlerini kendileri görsünler. isterlerse ücret ödeyip, senin gibi 5000 tane adam tutup kontrol yapabileceklerini unutma..

4-15 inde değişirsen %50 şansin var. (farzet) (imkanın varsa 15 inden önce değiş yoksa da 15 inde değiştiysen dua et geçerli olmasi için daha onemli ayrintilara takıl