HolyBoY adlı üyeden alıntı
iyide dostum ben diyelimki sitene gircem sen benim refferrı nasıl ayarlıycanki
ha imkansız değil yapılır. ama misal google adsense kodlarıda kendi başına user-agent referer vs kontrolleri yapıyor ordaki kodlara müdahele edemezsin
saçma bir konu olmuş
teşekkür ederim cevap için ..
zaten bunu öğrenebilmek ve tartışmak için açtım konuyu .. daha önceden tecrübesi olanlar oldumu diye ..
google adsense kodlarının kendi içerisinde bir referrer oluşturup oluşturmadığını inceleyemedim zaten ..

faket user agent değerlerini değiştirebilmek mümkün . php ile bir kaç satırda yapabiliyorsun ..

bu forumda yeni yeni konu açmaya ve bildiklerimi bilmediklerim ile eşleştirmeye çalışıyorum .. yok bu forumda sadece nasıl spam yapılır , adsense den az kazandım çok kazandım .. seo ya uyumlu linkleri - ilemi ayırsam başka bişey ile mi gibi konular mı konuşuluyor .. ?

--

peki böyle konular konuşuluyorsa foruma girmemeye çalışırım .. fakat benim araştırmasını yaptığım konu hakkında da az bilgi vereyim sana ve diğer okuyan arkadaşlara belki saçma gelmez bir ve ya birkaçına .

şimdi sitelerimizin çoğunluğu forum mp3 vs vs .. ıvır zıvır dolu siteler .. adam akılıı bir içerik sitesi oluşturamyoruz çünkü .. çünkü içerik araştırmasından önce adsense hangi kelimeye ne kadar çok verir bulmanın peşindeyiz ..

-- siteye giren kişinin referer i sitenin kendisi ise , o kullanıcıya adsense yerine farklı bir reklam gösterimi ..
-- google aramalarından gelen kullancıları da refererr adresinden ayırt edip .. geldiği kelimeye uygun adsense ve içerik göstermek ..

bu konuyu ben yaptım çok başardım demiyorum .. ama hile yolları , spam gösterimler falan onlarla uğraşmaktansa az da bu konular hakkında tartışıp bilgi alışverişinde bulunalım ..

bilgi paylaşıldığı sürece devam eden bir algıdır .. !