Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Adsense Ölüyor mu?
Tekil Mesaj gösterimi
  1  
Alt 12-07-2005, 14:36:04
drstranger
 
Standart

Adsense Ölüyor mu?

Evet adsense adsense, ben de gecenlerde bi yabcı sayfadan edindiğim bilgileri bu küçük makale ile paylaşayım istedim. Konu hakkında bi kac siteden feyz aldım ve özellikle rick butss diye bi adamın "paralı konferansını" satmak için yazdığı bi giriş sayfasından baktım. 47 dolar mıydı ne idi

ne ise, özellikle mayıs 2005 ten itibaren adsense de çok fazla dalgalnamlar meydana gelmiş, bence de doğruluk payı var diyebiliriz. keza pek çok webmasyet arkadasda bunu soledi.

peki bunun gercek nedenşni ne kadar arstırdık?

herkes bisey soyledi sundan dolayıdır dedi. Yut dısında yer alan makaleler ve yazılıp çizilenler başka bi olaya da özellikle dikkat çekmek istiyorlar.

Adsense gelirlerinin düşmesinin en öemli nedeni, özellikle google a her gün onbinlerce içeriksiz, sadece keywrod spamından oluşan sayfa eklenmesidir. Dünya genelindeki kurnaz webmasterlar (yada kendilerini öle zannediyo bunlar)

kısa bir sürede indexlettiği bu spam sayfalara da hiç çekinmeden adsense kodunu yerleştirmişler ve ctr değerini boşa çok fazla gösterim yaptıklarından ötürü düşürmüşlerdir. Tabii ki kısa sürede, binlerce dolar kazandılar.

Ancak sayı günden güne artıp, kolay para cezbedince, bu piyasaya onlarca webmaster girmiş. sıonuç hüsran. Adsense bu siteleri banlamasa da, teknolojisi ile spam sayfalrı belli nebzede ayırmaya başlamış. Ve bir kişi günde 400 dolarlardan 10 dolarlara kadar gerilemiş (bunu spam yapan biri sölüyo)

Öte yandan bu gelişmenin gerçekten içerik sunan ve her gün güncelleme yapan webmasterlara yeni bir başlangıç yaptırdığı da söleniyor.

Dürüst çalışan w.m ler eğer orjinal içerik üretebiliyorlarsa eskiden daha fazla tık ve kazanç elde etmeye başlamışlar.

Bundan benim çıkardığım sonuç şu, suni trafik eden sitelere gereken cevap gerçekten geç de olsa veriliyor galiba. gerçi olan büyük ölçüde gene bize oluyo zman zaman ama neyse böle bi yazı...

yuzde 50 onlardan okudugumu anladıgımı yhzude 50 kendi yorumumla yazmaya çalıştım...

bu belki bazılarımızın bakış açısını değiştirir.

yorumlarınızı yazabilirsiniz

teşekkürler

emrah
______________________________________________________

İngilizce Yeminli Tercüman
Sponsored Links