Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Üyeler neden ads reklamlarına tıklamazlar?
Tekil Mesaj gösterimi
  41  
Alt 19-10-2006, 09:34:12
nedensiz
Eposta Aktivasyonu Gerekmekte

bu sömürüp çıkmak ne oluyor onu çözemiyorum.ben bir sorunla karşılaşınca aratıyorum, bir çok siteye girip çıkıyorum ve almak istediğim cevabı alıp çıkıyorum.bu sömürü mü oluyor?bence değil.çünkü o sitenin var olma sebebi zaten bu.eğer amaç, her giriş yapanın bir şeyler eklemesi ise, o zaman scriptleri kullanıp, burayı görmek için şu kadar yazı yazmalısın gibi düzenlemeler yapabilirsiniz.r10unun yapmaya başladığı gibi.ama bu sizi itici kılacaktır çünkü dünyada tek değilsiniz.adam sizin sitenizden çıkar başka siteye girer.bu kadar basit.dolayısıyla siz sitenizi yaparken iyi bir karar vermelisiniz:ya herkes gelsin, ziyaretçim çok olsun ki o zaman sömürmek sözcüğünü unutmalısınız, ya da herkes girmesin, işin uzmanlarıyla bilgi alış verişi yapalım dersiniz, o zaman istediğiniz yazılımı kullanıp, sömürücü diye adledilen üyeleri uzaklaştırırsınız.yukarıda söylenilen gibi bir forum yapmak için tek kural gerekiyor:spesifik konu seçmek.bir forum açıp, içine hem marez, hem mp3, hem cep telefonu, hem de webmaster bölümü açarsanız, beklersiniz ki birisi gelsin de bişiler yazsın.bir süre sonra da kapatırsınız sitenizi.ama tutup da çöp kutuları diye forum yaparsanız, dünyada tek olursunuz.bu uç bir örnek ama emin olun, o binlerce konu başlığı açan forum bir yılda kapanırken sizin forumunuz bin yıl yaşar.r10 gibi.ilk girdiğimde kaç başlığı vardı, şimdi kaç başlığı var.tutuldu mu?tutuldu.sebep?konu belli:webmaster.cep telefonu diye başlık görülüyor mu?hayır.

adsense tarafından sömürüye gelince, o daha komik.ziyaretçi siteye destek olmak için reklama tıklamalıymış.bu nasıl destektir.bozuk para atmak gibi.kusura bakmasın kimse ama böyle destek olunmaz.destek içerik desteğidir.tanıtıma katkıdır.ben reklam veriyorum diyelim, emeğimi paracımı harcıyorum ve elemanın biri, bilmem ne sitesine destek olsun diye öylesine tıklıyor.hoş mu?değil.bizim zihniyet böyle oldukça, tıklama sayısı da az olur, 10 tıktan 1 cent de almaya devam ederiz.

para kazanmanın mantığı basit: ingilizce bir site yapın.100 sayfalık.içerik sözcükleri her yerde bulunuyor, belirtmeye gerek yok.ya içeriği siz yazın, böylelikle sıralamalarda üstlerde yer alıp, ziyaretçi alın, linklerinizi millet eklemek istesin (örnek:wikipedia sitesinde sizinle ilgili başlıklara link verin, eğer siteniz kaliteliyse, editör silmeyecektir linkinizi ve ilgi çeken bir konu ise günlük 100 girişi ben garanti ediyorum ).böylelikle trafiğiniz çok kolay artar ve para kazanırsınız.ikinci yol:spam.buna yol göstermeyeceğim, çünkü google'da arama yaptığımda, sorumun yanıtı bulmak hoşuma gidiyor.ayrıca sitesinde ne reklamı olan, ne bi geliri olan, ama sırf spamden oluşup milleti deli eden arkadaşları saygıyla anıyorum.para kazansalar içim yanmayacak.

uzun oldu kusura bakılmasın, son olarak şunu söylemek istiyorum:seo veya adsense kuralları aslında bizim işimize çok yarıyor.kısa vadede kazanıp gitmeyi isteyenleri saf dışı bırakıp, gerçekten kendini geliştirmeye çalışanları ve internete faydalı olanları korumaya çalışıyor.örneğin: seo'da en önemli konulardan birisi link populerliği.google diyor ki:eğer linkleriniz sizinle aynı içerikteki sitelerde bulunuyorsa daha değerlidir.binlerce alakasız dizine eklemek yerine bir tane, insanların ilgi gösterdiği(pr yüksek de oluyor ) siteye link eklemek daha iyi değil mi?demin verdiğim örnek gibi.sitemin birisinin 900 linki var.898'inden günde 10 kişi geliyor.ikisinden 300.çünkü onlar sitemle alakalı.demek ki bu şekilde olsa tüm linklerim, o zaman adsense'i daha çok sevebilicem.çalışıyoruz bakalım

bilgiçlik tasladığım düşünülmesin lütfen.ben de aklıma gelenleri r10 ile paylaşıyorum.sömürüp gitmiş olmıyım diye değilsevdiğimden.