Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - CPM düşürmek??
Tekil Mesaj gösterimi
  32  
Alt 09-10-2006, 02:17:15
BWDOW
Üyeliği durduruldu

Alıntı:
SiteRehber.com Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
% olarak reklam eritmekten bahsettim. Tabiki ***** (veya başkabir alakasız siteden) popup açmak faydalı değil reklamveren için. Ama ben TIKLAMA dan bahsetmekteyim.

Bahsettiğimiz mevzu hiti yuksek olan, adsense kullanan siteler.

Şöyle örnekleyelim.

A sitesi: Arkadaşlık sitesi, günlük hiti 1000(gösterimi de diyebiliriz), gunluk tıklama 25, gunluk kazanç: 5$

B sitesi: Arkadaşlık sitesi, günlük hiti 15.000 , gunluk tıklama 300 , gunluk kazanç 30$
----
Analiz:
A sitesi: CPM= 5
B sitesi: CPM= 2

(not: bilinçli olarak A sitesinin tiklama orani ve CPM degerlerini yuksek tuttum. ki varsayılan tezi tartıştığımız için)

----
Mevzu:
CPM i yuksek oldugu için A sitesini google in daha cok sevmesi lazim..
Oysa google a daha cok kazandiran site B sitesidir. reklamlarin % olarak daha buyuk kısmını eriten site de B sitesidir.

---
Yorum:
1- Daha çok Hit = Daha cok para :P

2- CPM i yükseltelim diye reklam gösterimini kısmak mantıklı değildir. CPM i yukselten şey cikan reklamlarin kalitesidir. ki "kaliteli reklam az gösterim yapan sitede çıkar" demek yanlıştır (bence), Fakat "yüksek tıklama orani olan sitede daha kaliteli reklam çıkar" diyebilirim, bunu kabul ederim yani. ki bu da zaten dolaylı yoldan CPM i yukseltir

Yorumsuz :P
Birakın abicim CPM i yapin güzel siteler. ziyaretçi memnun kalsin siteden, içerikten, linkleriniz kıllandirmasin ziyaretciyi. Göreceksinizki tiklama oraniniz da artacak, kazancinizda.

İçeriğiniz illa elit bir içerik olacak diye bir kaide de yok :P en dandik konuda bile sitenizi ziyaretçiyi düşünerek yapin. böylece daha çok SADIK ziyaretciniz olacaktir, ve en düşük veren keylerde bile tatmin edici kazanclar sağlayacaksınız ( Aman tanrım ben neler diyorum ! )
Bu yorumlara tamamen katılıyorum. Zaten amaç az tıklamada çok para kazanmak değil. Az veya çok, günlük kazançta en yüksek geliri elde etmek olduğu için cpm i azaltmak/arttırmak fayda etmez. Daha fazla kazanmanın yolu kaliteli ve sadık ziyaretçiyi arttırmaktan geçer.