Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - CPM düşürmek??
Tekil Mesaj gösterimi
  23  
Alt 07-10-2006, 17:28:53
radmin
radministrator

Alıntı:
SaTuRN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
şimdi anladım radmin cpm ilişkisini. çünkü mantık olarak cpm nin kazanca etkisi değil kazancın cpy'ye etkisi olması gerekirdi. Fakat dediğin gibi google bir süre sonra cpm ye bakıp pahalı reklamlar yerine ucuz reklam çıkarmaya başlıyorsa o zaman iş başka.. Bu mantık aklıma yattı. Demekki çok gösterim yapan reklamları piyasadan kaldırıp bir hafta kadar beklemek lazım
Fakat kafama takılan şu ben adsense hesabımı bir kaç sitede kullanıyorum. her site için özel kanal var (url kanalı değil) şimdi bir sitemdeki cpm düşük ise diğer bi siteme etki etmesi saçma olmaz mı? Sonuçta farklı farklı siteler..
sonuçta tüm sitelerde kullandıgın publish id kodu aynı oldugundan kazancın bu publish id ye göre veriliyor. cpm senin publish id numaranın genel ortalaması.
cpm yi kanal bazlı ele alarak ortalamanı düşüren sayfalarından kaldırman senin mefaatin icabı. Bu dedigimi yap 1 hafta dene ve sonucu bizimlede paylaş.
kazancının artığını göreceksin.
- Anasayfanda adsense kodu kullanma. Bunun iki nedeni var hem cpm düşürür.hemde biraz komplo teorisi gibi düşünürsek internet cafenin biri senin sitenin giriş sayfasını tüm bilgisayarların giriş sayfası yaptıgını düşün.Her gelen tıklar aynı ip adresinden ve banlanmana yol açma ihtimali dogabilir

Bir Güldün Yâr sen, hep elime batanı
Seni dalından kopardım, kan doldu avuçlarım...