Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Üyeler neden ads reklamlarına tıklamazlar?
Tekil Mesaj gösterimi
  18  
Alt 06-10-2006, 11:58:58
SaTuRN
Üyeliği durduruldu

Siteye katkı sağladığı için reklamlara tıklanmaz. Zaten böyle bir düşünce haksız kazanç demektir. Reklam veren adamı düşünün "Aman benim reklamımı gösteren site kazanç sağlasın" diye mi reklam veriyor. Kendinizi reklam verenin ve ziyaretçinin yerine koyun bakalım neden tıklanmıyor anlarsınız. Biraz empati yeteneği gerekli!!

Reklam veren adam adwordse o kdar para veriyorsa muhtemelen bir ürün filan satıyodur. Zira senin flash oyun siten varsa yada bi forumun varsa adwordse reklam vermessin Çünkü kazançlı olmaz (kuponları saymıyorum, zaten onlar adsense de çıkmazlar) ürününü satmak isteyen adam bununla ilgili ziyaretçi gelmesini ister. Google da buna göre hareket ediyor zaten içerik ile ilgili reklam çıkarıyor. Ee senin siten forum, mp3, oyun veya toplistfilan sitesiyse sitende ne reklam çıkacak. Adam ürününü hizmetini pazarlıyor ama ben niye tıklayımki o adamın hedef kitlesi değilim. Ben sadece forumda muhabet etmeye gelmişim, yada iki flash oyun oynayıp frikiki kullanıp çıkıcam, banane o reklamlardan. Zaten senin içerik bu kitleye hitap etmiyosa ucuz reklamlar çıkacaktır sitende..

Bide şunu düşünmek lazım Türkiye'de insanlar internete ne için giriyolar?