Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Adsense İnce Ayrıntılar
Tekil Mesaj gösterimi
  1  
Alt 29-09-2006, 20:30:29
unoxxx

Adsense İnce Ayrıntılar

Baştan belirteyim, Amerikayı yeniden keşfetmedim ancak birçoğumuzun bildiği bir durumu yaklaşık 10 gündür test etmekteyim ve bunuda sizlerle paylaşmak istiyorum.
Google bilindiği gibi sitemizin içeriğine göre reklam çıkartıyor, tabiki bunda alan adı, keywordlerinde etkisi var, Ben bu alan adının etkisini kontrol etmek amacıyla aynı siteyi(aynı keyword ve içerikle) farklı alan adlarında dönüşümlü olarak yayınlıyorum, Sonuç şu:google alan adı ve içerikte ortaklık tesbit edemediği zaman alan adı ve içeriğe aynı oranda yani hemen hemen yarı yarıya reklam çıkartıyor (örn: xxxkitap.com alan adında pvc sistemleri içeriği olan site yayınlarsanız hem kitap hemde pvc grubundan reklam çıkartıyor)
bunu kazanca etkiside şöyle: örn:içeriği kitap olan sitesin alan adında kitap kelimesi geçiyorsa ortalama kazanç yükseliyor, işin ilginç tarafı bu oran beklediğimden çok fazla çıkıyor, benim 10 günlük tesbitimde bu oran ortalama % 40/45 gibi bir rakam.
Yani içerik ve alan adının tam anlamıyla uyumu adsense gelirini bu derece artırıyor... bunu kesinleştirmek için bir süre daha denicem, gelişmeleri de buradan paylaşıcam...
Sponsored Links