Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - içerik çekme botları vs üstüne...
Tekil Mesaj gösterimi
  5  
Alt 17-07-2008, 23:07:53
yokolucu
 
Standart
Alıntı:
gentleRain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
selam arkadaşlar,
ben içerik konusunda eskiden beri biraz safım, açıklayayım: ben sanıyorum ki google, kopya içeriğe savaş açmış, orjinal içerik kazanıyor, kopyalar ise yerin dibine giriyor, page rank'leri sıfırlanıyor falan feşmekan.
oysa bakıyorum, burada bile herkes bot yazıyor, herkes herkesden içerik çekiyor, hatta bazı siteler orjinal içerik çektikleri sitelerden bile daha yüksek arama sırasına sahip.
şimdi birincisi, bu benim Google'a güvenimi yere vuran birşey çünkü bu düzende, bot yazan kral, orjinal içerik kasan keriz oluyor. (bu kerizliği bir kere yapmış ve içeriği çalınıp çalanın benden daha iyi yerde olduğunu gören birisi olarak yazıyorum).
eğer buysa, ben önümüzdeki 4-5 günde Türkiye'de interneti birbirine katarım, on milyonlarca sayfa üretirim, hatta öyle bir yaparım ki içerikleri birbirine katarım, içiçe geçiririm, google orjinal mi değil mi bunu bile zor anlar.
Hatta bütün forumların "son mesaj" sayfalarına abanırım, içerik çeker yazıldıktan 10 dakika sonra yığarım bir yere, Google hangisi orjinal hangisi değil anlayamaz bile.
Bu mudur?
Sormak istiyorum, hakikatten, bu mudur? İnternetin düştüğü durum bu mudur?
Rss kapatma ile iligili forumda bilgi var.Bunu bakarsa arkadaşlar içerik kolay kolay çalınmaz botlarla.Birde şu var google hemen içeriği eklemiyor dizinlerine,aradan bir kaç gün geçiyor ama tarama 2-3 gün önce olmuş yani içerik eklendiği zaman.Bende durum böyle ,sitemap ,ping leme yaparsanız öylede kolay calamazlar.
______________________________________________________

www.ucuzotobusbileti.gen.tr