Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Adsense Kullanılan Sitede Klip Yayınlamak Yasak mı ?
Tekil Mesaj gösterimi
  4  
Alt 03-07-2008, 12:42:51
GosuNinja
Guest
 
Standart
bununla ilgili mail atmıştım

ben böyle sordum ;
Sürekli olarak sorularımla meşguliyetinize sebebiyet verdiğim için özür dilerim. Daha önce dizilere ait videoların Adsense Reklamalrının gösterildiği sitelerde yayınlanmasının telif hakları gereği yasak olduğunu belirtmiştiniz. Sorum şu ; bilindiği üzere müzik klipleri , sanatçının albümü için tanıtım amaçlı çektiği videolardır , bu videoları kendi sitelerimizde yayınlamamız sanatçının albümünün reklamına destek niteliği taşımaktadır , her hangi bir şarkının yada videonun paylaşımını yapmadan , bu tarz videoları Adsense reklamı yerleştirdiğimiz sitelerde yayınlamamız , Adsense kurallarını ihlal ettiğimiz anlamına gelir mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

İyi Çalışmalar.


onlarda böyle cevapladı ;

Program kurallarımızda ifade ettiğimiz gibi, AdSense yayıncıların Google reklamlarını telif haklı ürünlerin dağıtımı ile alakalı olan sayfalara yerleştirmelerine müsaade edilmemektedir.
Bu tarz telif hakkı olan ürünlerin dağıtımı yapılmadığı sürece herhangi bir sorun olmadığını belirtmek isterim.uzun lafın kısası sorun yok ama dağıtımı yasak , mp3 vs