Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Dizi ve video siteleri?:S
Tekil Mesaj gösterimi
  12  
Alt 27-06-2008, 14:51:10
amanhem

cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum
2 gündür internet kesikti ve şu an kafeden yazıyorum,
sorumun cevabını merak ettiğim için yani
bazı arkadaşlar telif hakkının olduğu dizi-videoların yayınlanması ve adsense kullanılması yasak demiş, hatta buna sinema filmlerini de dahil etmiş,
gel gör ki uygulama da belki bir çok kişinin bildiğine inandığım bir site var. amacım şikayet değil, arkadaşımızın kafası çalışıyor ki kazanıyor. günlük tekil hiti ortalama 5 bin lerde olan bir site ve blogspot uzantısı var. sitede 2-3 tane adsense reklamı koymuş sitenin footer'ına da eklemiş
" sitemizde yayınlanan film ve diziler youtube gibi yayıncı kuruluşlardan çekilmektedir. sitemiz kız gibi temiz bir sitedir. Eğer şikayet gelmesi durumunda ilgili videolar sitemizden kaldırılacaktır....." buna benzer bir açıklama eklemiş arkadaşımız.

bunu belirtmiş olması adsense için sorun teşkil etmiyor ki arkadaş sitede adsense'yi koymuş,-
domain banlanma konusunda da bir olay başıma geldi.
blogspot. uzantılı bir dizi domaini vardı. asi dizisinin. Geçen ay banlandı, sebep spam içerik vs. yazmışlar, sanırım doğan yayın grubu şikayet etmiş olmalı ki google yetkilileri PR1 olan dizi sitemi banladı,
gerçi başvurdum tekrardan açtılar ve videoları kaldırdım, resim, özet vs. doldurdum

daha başka bilgisi olan arkadaşlardan paylaşım bekliyoruz...

www aksamuzeri com