Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - adsenseciler sizce dolandırılıyormu?
Tekil Mesaj gösterimi
  18  
Alt 08-06-2008, 17:18:57
the_white
 
Post

...

bu platformda 1k+ usd kazanan kişilerin sayısı az değil. ancak reklam yayınlamak için site açıp sonra tıklama başına 1 cent alan arkadaşlar gibi durumlarını buraya rapor etmiyorlar doğal olarak.

burada birileri dolandırılıyorsa o da adwords'e reklamverenlerdir. google her ne kadar fraud'a karşı ciddi önlemler alsa da türk zekası pek sınır tanımıyor. olan boş yere tıklama ücreti ödeyen reklamverene oluyor.

az kazanıyorum diyen arkadaşlar soluğu burada alıp, "güncel çöp siteler", "çok az kazanıyorum, bu kadar gösterime bu kadar kazanç" başlıklı konular açmaya harcadıkları vakti, insanlar nasıl para kazanıyor? ziyaretçilere orjinal ne sunabilirim? gibi sorulara cevap bulmaya çalışarak, araştırarak harcasalar şu anki konumlarından daha iyi bir yerde olacakları kanısındayım.

eminim google da "güncel çöp siteler" diye bir liste tutuyordur. siteniz bu listenin içerisinde ise ağzınız ile kuş tutsanız düzgün para kazanamazsınız.

ayrıca google reklamverenlerden aldığı paranın yaklaşık %70'ini reklam yayıncılarına veriyor. ancak reklamveren maksimum tıklama başı maliyet olarak örneğin 30 cent ayarladı ise kaliteli ve reklamla birebir ilgili sitelerde yayınlanan reklamlar bu 30 centin %70 ini alıyor, çöp sitelerde yayınlanan reklamlar doğal olarak 1-2 centin %70'ini alıyorlar.
______________________________________________________

Desteklemek için lütfen: indirin / yorum yazın > Shadows - 3B Blok Bulmaca