Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - adsenseciler sizce dolandırılıyormu?
Tekil Mesaj gösterimi
  16  
Alt 08-06-2008, 16:59:42
karayelturk
Üyeliği durduruldu

bir çok öğrencim benim sayemde adsenseyle tanıştı bir sene öncesinde.10 kişiden 7 si ilk ay banlandı çünkü msn de link dağıtma ve tıklarmısın tarzı şeyler yüzünden .geri kalan 3 kişiden ikisi de sonraki aylarda gene hileden banlandı. geri kalan 10 kişiden birisi ise hala ayda en az 150 dolar kazanmaya devam ediyor.hatta bir kişi varki 1000 doları geçtiğini söylüyor.

şunu unutmayın hit olmadan kazanç olmaz bu bir.hit olsa bile kazanç olmayabilir.çünkü biz Türkler destek olamayı sevmiyoruz.benciliz sanırım. günlük 5k tekil ortalamalı bloğumda 30 tıkı geçmiyor.insanlar ne arıyorsa bulup alıp siteden çıkıyor.ama bir bloğum varki bom boş vatandaş oraya bilmemkimin şarkısını dinlemeye videosunu izlemeye geliyor.ama ortada ne şarkı ne video var oraya buraya basarak video şarkı arıyor. 2-3-4 k arasında değişmesine rağmen tekil hitler günlük 6 dolar civarı getirisi var.etik değil denilebilir.ama bence diğer bloğuma 5 bin insan 15 bin sayfa gezecek ve 30 kişi reklam tıklayacak gerisi ihtiyacını giderip gidecek , bu etik mi?

adsenseden para kazanma işi zeka işidir.vaktini tasarıma harcayanlar, az zamanda köşe olmak isteyenler, iki makaleyi okumaktan aciz insanlar bu işden para kazanamaz.

bir de özgünlük dalgası var.denemelerimden gördümki tamamen fiyasko.ben kitapları tarayıp direkt nete atıyorum.bundan daha özgünü olur mu?yazdığım konularda netde hiç bilgi yok.ama gene bir tık 0,02 civarı oluyor. olay özgünlük değil bence.video film müzik siteleri içerisinde türkç kullanmazsanız kazanırsınız.türkçe kullanırsanız ne kadar özgün olursanız olun 2 centi geçmez.

Konu karayelturk tarafından (08-06-2008 Saat 17:03:46 ) değiştirilmiştir..