Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Dizi Sitelerinden Adsense Yasağı Saçmalık
Tekil Mesaj gösterimi
  14  
Alt 19-05-2008, 18:58:20
ATABEY

Alıntı:
NetX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hala saçmalık diyorsunuz anlamıyorum sizi ya ?
Ne demek dizilerde telif hakkı olmaz ne demek AdSense saçmalıyormuş saçmaladıkları falan yok arkadaşlar.
Diziler telif haklarıyla korunur illa ki şifreli olması gerekmez ya da şifreli kanalda yayınlanması da gerekmez milletimizde maalesef açık olarak yayınlanan materyallerin dağıtımı serbesttir gibi bir anlayış var.
TV de yayınlanır o dizi daha sonra kanal istediğini yapar ister satar ister dağıtır telif hakkı kendisindedir.
Ki zaten satış yapan web siteleri var yasal olarak, ATV bir çok dizisini kendisi internet üzerinden satıyor bu durumda sizin yayınlamanıza ve onun üzerinden para kazanmanıza müsade eder mi ya da onların yerinde siz olsanız müsade eder misiniz ?
Birimizin bir makalesi, bir teması vs. başkaları tarafından kopyalandığında kıyameti koparmıyor muyuz ?
Bunu da o şekilde düşünün Youtube meselesi de aynı Youtube video sayfalarında zaten ads yayınlamaz ayrıca video şikayet aldığında kaldırır yani onlar telif hakkı konusunda titiz.
Ben olsam benim ürünlerimden para kazanan birini ilk önce sponsorlarına şikayet ederim ve GOOGLE böyle şikayetler aldı ki dizi sitelerine de artık müdahale ediyor.
bilip bilmeden konusma kendı yazdıgın sey bile kendınle tezat ıcerıyo. neymıs google böle bi sikayet almıs ki. madem google böyle bi şikayet aldı bızım sıtelerımızden kaldırıyo kendı sıtesınden neden KALDIRMIYOR ????

hadi onuda gec konuya vakıf olmadıgın ortada. bız dızılerın telıf hakkı yoktur demıyoruz. elbette her yayının telıf hakkı vardır. ama bu telıf hakları ıle ılgılenen tek kurum AMPEC tir.....

hadi onuda gec zaten bu sekılde bi telıf hakkı sıstemınden dolayı sıtelerımızden dızılerı kaldırmak zorunda kalsak ampec zaten piyasadaki bütün dizi sitelerıne uyarı maili atıyor. sen bilip bilmeden ne konusuyosun ???

Only ALLAH(cc) Can Judge Me...