Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - 8 Mayıstan sonra Gelirler ve Hitler sürünüyor.
Tekil Mesaj gösterimi
  27  
Alt 16-05-2008, 17:09:47
Geronimo

Alıntı:
Cagatayh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Eh yatırım yaptık diyebiliriz.Saçma gelebilir sizin için çünkü ne durumda olduğumu bilemezsiniz. Link alımı yapıyoruz paypal ile bunu da diğer aylar ödeyeceğiz ? Hangi paralarla ? Bunun gibi onlarca şey var.
Eğer belli bir standarta sahipseniz aylık geliriniz bellidir mesela 200$ ya da 1k$. Ben de buna göre işlerimi düzenliyorum her ay. Ama bu ay battım resmen. Haziranda alacağımız para hiç olacak. %70 düşüş nedir biliyorsunuzdur. 1k$ alırken 300$ almak. Bence bu batmaktır. Size saçma gelse de gelmesede...
Adsense'ye göre iş yapmayın da diyebilirsiniz. İstatistiklere göre uzun bir süre her ay artmakta olan bir işletmeye güvenerek kim iş yapmaz ve bel bağlamaz.. Ben işimi profesyonel olarak yapıyorum ama işler bazen hiç öyle olmuyor.
Umarım düzelir kısa sürede sorun neyse. Çünkü ben sorun göremiyorum ortada.
Öncelikle biri gidiyor bir site hackliyor mesela alişveriş sitesi bunun ccleri direk eline gelmiş oluyor zaten sonra site açıyor ve adworsa kayıt yaptırıyor çalıntı kredi kartıyla açtığı sitede telefon reklamı oluyor ve türk sitelerinin değerini düşürmüş oluyor

2. Türkiye zamanla krize gidiyor bu da haliyle google ye de yansıyacaktır çünkü gün geçtikçe kişi başı milli gelir düşüyor. Enflasyon yükseliyor bu da bizim batmamıza sebeb oluyor.

3. Türk sitelerinden aylık 200 $ daha geçemedim. Geçenler var ama doğru orantılı olarak gitmiyor dalganlamalı ama ingilizce içerikli sitemle aylık 600 $ aşıyor. Sağlam bir ingilizceniz varsa ingilizce sitesi açın. Zaten İngilizce bilmeyen webmaster programları olan dreamveawer photoshop. Vb programları biraz zor kullanır. İngilizce bilmiyorsak öğrenelim. Bundan bir sene sonra belki de artık türkçe olan isterse özgün olsun aylık 150 doları bulamıyacağız.

Benden Bu kadar.