abi,

bir sayfada 1 tane adsense olacak şekilde tasarım yapmak en güzeli. çok adsense değil etkin adsense önemli.

benim sana tavsiyem 1 tane yap, öyle bir yere öyle şekilde koy ki kullanıcı içerikten olduğunu düşünsün.

çünkü: bir kulanıcı bir sayfaya girdiğinde adsense bölümünü otomatikman kafasında çarpı koyuyor. bilinç altı olarak sayfanın o bölümünü karartıyor kafasında. Bu sebeple okumuyor bile. Sen ne kadar çok reklam dizisi yığarsan, adsense bölümü o kadar belirgin ve itici oluyor.

bu sebeple en güzeli, mesela yazının ortasına, başlık ile aynı renkte, sanki yazıyla ilgili alt menülermiş gibi (ama başlık'ın tam altına değil, yazının ortasına başlık altına yasak zaten) koymak.
Burada mühim olan, asla adsense kullanıcısı kazıklamak değil, sadece reklamları okumalarını sağlamak. okuduktan ve adsense reklamı olduğunu bildikten sonra yine basıp basmaması onlara kalsın.

Demek istediğim: Şu panonun bence hiç bir kullanılırlığı yok. En küçük düğmeyi işler hale getirecek modelleri bulmanızı tavsiye ederim

Şu anda örnek göstereyemeceğim bir sitemde, 1000 gösterim başına'da 2 dolardan aşağı görmedim, 20 doları gördüğüm oldu (site açıldığı gün )

Önemli olan kullanıcıdaki adsense antipatisini yıkmak, kalanı kendiliğinden geliyor inan. 1 reklam, 2 reklam hiç mühim değil.

En son ne zaman bir banner'a tıkladın mesela? Hiç değil mi? Bakmadın bile. Bilinç altında çizdin üstünü.