Google ads zaten çöp sitelere standart minimal düzeyde ücret veriyor.Onun altınada pek inmiyor.

Gelirler aslında hep aynı.Düşen ise tıklama oranları olabilir.Ki bunun ringo türü reklamların azalmasına bağlaman kısmına katılıyorum.

Ben herzaman şunu söylüyorum.Evet türkiyede gerçekten pahalı reklamlar pek dönmüyor.Bunun sebebi şirketlerin adwrods kullanma seviyesi ve buna bağlı olarak kendi içlerinde oluşturdukları piyasa(ki bu piyasa cidden düşük tık başı ücretler vermelerini sağlıyor.Buda googlenin kullanıcılara tık başına az vermesine sebebiyet veriyor.)

Birde şöyle birşey sözkonusu

Mahmut abinin bir hastanesi var bu hastanesinin bir bölümünü tanıtmak için kredi kartıyla adwrods açıp tık başına 10 dolar verdi.Ve sağlık ağırlıklı bir kelime trafiğini sabitledi.

Bu tüm sağlık siteleri ya da bu reklamın çıktığı sağlık sitelerinin 10 dolar yada 1 dolar kazanacağı anlamına ne yazıkki gelmiyor.

Googlenin belirli bir sistemi var bunu hepimiz biliyoruz.Google çeşitli sistemlerle sağlık içerikli bir sitenin kalite ölçümünü yaparak o siteye x bir puan veriyor bu x puan aslında o sitede çıkan mahmut abinin hastane reklamına kullanıcı tıklarsa site sahibinin kaç para kazanacağınıda belirliyor.

Yani sonuç şuki hep türkiyede adwords kullanan şirketler tık başı ücretleri fazla yüksek tutmaktan kaçınıyor..
Hem yüksek ücretler verenler olsa bile googlenin sitelere uyguladığı puan sisteminde yüksek puan alabilen kaliteli siteler yok.
Buda eşittir genel anlamda herkesin az kazanması.