Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Kaliteli reklam siteye göre mi hesap sahibine göre mi oluşur
Tekil Mesaj gösterimi
  1  
Alt 14-04-2008, 01:34:21
r10ceylan

Kaliteli reklam siteye göre mi hesap sahibine göre mi oluşur

Adsense işine girdiğimden bu yana, yaşadığım tecrübeler beni ister istemez bu soruyu sormamı mecbur kıldı.

Şimdi sporla alakalı bir sitem vardı hala da var, ilk adsense gelirimi bu siteden elde etmeye başladım. Zamanla farklı konularda, yemek tarifi, otel sitesi derken, şu an için adsense hesabım toplam 4 sitede yayınlanmaktadır.

Tecrübem şu;

Her gün değişmek üzere, mutlaka bu 4 siteden biri o gün prim yapıyor, yani kazancın neredeyse %50-75' ini o site elde ediyor. Diğerleri ise yerlerde sürünüyor bu anlamda. Diğer gün ise geri kalan 3 siteden biri şaha kalkıyor. Yani aynı gün içinde iki sitenin şaha kalktığı çok çok nadirken, 4 sitenin de yerde süründüğü çok olmuştur. Yani bir şekilde büyük oranda, gelirim günlük aşağı yukarı aynı oluyor veya aynı kalıyor diyelim.

İster istemez aklıma şu soru geliyor: Acaba diyorum adsense siteye değil de hesap sahibinin ortalama değerine(!) göre mi reklam kalitesi ortaya koyuyor. Ortalama değer derken, böyle bir tabirden kastım, webmaster sitelerini oluştururken, araklama mı yapmış, kopya içerik mi kullanmış, yoksa hakikaten özgün bir tarzı mı var?

Bu tür kıstasların varlığına inanıyor musunuz? Ne kadar siteniz olursa olsun tek bir adsense kodu yerleştirdiğiniz, bir şekilde bizlere verilen not oranınca (artık neyse), tüm siteler bundan etkileniyor mu?
Sponsored Links