Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - İyice Sapıttılar Tühhh:@
Tekil Mesaj gösterimi
  40  
Alt 11-04-2008, 00:19:10
Geronimo

aslında kazanabiliyorsun günde 100 dolar alırsın googleden
Kaliteli özgün içerik düzgün yerleştirme google için para kazanma oluyor bu da günde 100 dolardan ayda 3000 dolar bu da yattığın yerden kazanç anlamına geliyor daha ne isteyesin....
Bir de emek sarfetmek gerekiyor özgün içerik yazmakta göründüğü kadar basit değildir. Çok arkadaşımız Kopyala Yapıştırla site açıyorlar. Aslında bu zararı kendimize yapıyoruz. Çünkü hem başka birinin emeğini 2 dk da kendi sitemize aktarıyoruz bir de google böyle siteleri her zaman çöplük kısmına atıyor. Böle açsak bile bir işe yaramıyor. fazla hit almıyor. Şöle bir yöntemi de var googleye 2 ay özgün içerik yaz 2 aydan sonra sürekli kopyala yapıştırla al böyle olunca google hiç bir zaman beni sandoxa atmadı. (tabi bu benim düşüncem) Örnek vereyim Benim forumda oturup uğraştığım bir yazı makalesi 1 hafta sonra başka forumlarda görüyorum. Tabi insanda ne iştah kalıyor ne de başka bir şey. Ve Altında ne link ne alıntı kendim yazdık diyerek haram lokma yemek gibi bir şey oluyor. Ya da spamla.. vs yükselmeye çalışıyorlar..
GOOgle emek ister. Saat yetmez kendi işini kendin yapcan. Kendi scriptini kendin yazcan. Çok para kazanan sitelerin çoğunluğu scriptini kendi yazmıştır. Bilgisiz olarak site açmıyacağız. Örnek vereyim adam daha html nedir bilmiyor bana kalkmış php ile uğraşıyor. Böle şey olur mu herhalde olmaz işte bunun sonucuda günde 1$ dolar bile olmuyor öncelikle işi öğrenmeliyiz sonra yazmaya başlamalıyız. Sonra bu 1$ dolar kazanan webmaster diğer web siteleri kendinden fazla kazandığını duyunca adam kalkıyor kendi reklamlarına tıklamaya başlıyor. Bu da ban sebebi oluyor ve parayı almadan bu yoldan uzaklaşıyor sonuç olarak yaptığı emeğide boşa gidiyor...........