radmin adlı üyeden alıntı
olayın birde şu yönü var.

"Adsense Trading" kavramı oluştu. Bu ticarette her zaman kazanan google şirketi. Diğer oyuncularda ticari zekaları ölçüsünce para kazanıyorlar.
Bu ticarette birileri hep kaybetmeye mahkum oluyor ki bu da bizim (az ingilizcesi ile site açan Türkler oluyor) webmasterlar oluyor genellikle.

Nedir bu adsense ticareti?

Brezilyadasınız yada bir çinlisiniz diyelim. Elinizde 10$ paranız var.
Bu para ile bir adwords kuponu alırsınız. Tık başınada 0,01$ para verecegim şeklinde ayarlama yaparsınız. Bu durumda 10$/0,01tık=1000 kişi demek.

Bu 1000 kişiyi kendi sitenize çekersiniz. Bu 1000 kişi reklamlara tıklayarak geldiğinden nispeten kaliteli ziyaretçidir yani ne aradığını bilen kişiler sitenize gelmiştir. Bu kişiler nasıl olsa reklamlara tıklayarak geldiğinden, reklamlara tıklamaya alıştıklarından, yada tıklamaya meyilli olduklarından, sitenizdeki adsense reklamlarına tıklamamak için tereddüt etmezler. Bu gelen kişilerin sitenizdeki reklamlara tıklama oranı çok yüksektir.
10$ verdiniz ama bu 1000 kişi size en az 20$ para kazandırır.

Bu örnek ve farklı ticari çakallıklar yapma örnekleri çok yaygın dünyada. Ortada illegal olan bir durum yok.

Eger ki ingilizce sitenizdende çok az para kazanıyorsanız muhtemelen sizde O 10$ para yatıran çinlinin ekmegine yağ süren en alt seviyedeki sömürülen webmaster garibanlardansınızdır.
harika yazı olmuş vallahi.