Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - İyice Sapıttılar Tühhh:@
Tekil Mesaj gösterimi
  37  
Alt 10-04-2008, 01:22:18
wbmstr

Alıntı:
radmin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
fıstık gibi sağlık sitesi yaptık demişsinde o siteden ki yazıları sen mi yazdın ki . Büyük ihtimal sağdan soldan çalarak site açtın adsense için ve şimdi
sağlık siteside para kazandırmıyor diyorsun. (eleştiri falan yapmıyorum yalnış anlama)

Google'da "dublicate content" algoritması var. Bir sitedenin kopya yada çalıntı içerik oldugunu çok rahat algılayabiliyor. Çalıntı içerik ile para kazanamazsınız ki.

Reklam verenler, reklamlarının kaliteli sitelerde yayınlanmasını isterler. Bu en dogal haklarıdır. Google her zaman reklam verenin tarafındadır.
1 tane reklam veren varsa, 1000 tane reklam yayıncısı vardır. Reklam yayıncısını yani webmasterı harcamak kolaydır (elinde daha 999 tane reklam yayıncısı var) ama reklam verenini bir kalemde çizip atamaz ona sahip çıkar. isteklerini yerine getirmek zorundadır.

Reklam veren ne ister?
1- Reklamım kaliteli sitelerde çıksın.
2- Bana müşteri dönüşü olacak sitelerde çıksın.
3- Sırf adsense ile para kazanmak için açılmış sitelerde reklamlarımı yayınlama.
vs vs

gibi beklentileri vardır.

Google bu beklentileri masaya yatırır ve reklam veren için kaliteli site algoritmasını hayata geçirdi.
örnegin ben reklamlarımın
teomandogan.com sitesinde çıkmasını isterim ama estetik.web.tr sitesinde istemem.
bu verdigim örneklerdeki makaleleri biri kendi yazmış biride sağdan soldan çalmış adsense için site açmış.
O anlamda haklısın hocam ama, google örnekteki sitelerin(Mda) "Reklam Veren" olmasına izin verirse ve alt limit koymazsa 0.01 almanız gayet normal.

Reklam Verenlerden Bazı Örnekler.

Managing Debt

direct marketing : www.free-stuff-world.net

Not:Sitem ingilicedir, son 3 aydır bu tarz reklamlar çıkıyor ve engelle engelle bitmiyorlar, yüzde 80 lere varan düşüş var gelirde
Sponsored Links