Google Fan Webmaster Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Kazanç 0,01$`ın altına düsüyor...
Tekil Mesaj gösterimi
  17  
Alt 02-04-2008, 00:55:59
netevren

Alıntı:
bLanX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
yani sonucta google in dedigi gibi ziyaretciyi tıklamaya yönelik teşfik etmedikten sonra bi problem olmaz ...biz reklamlarımızı güzel yerlere yerlestiririz. tıkta olur gösterimde.. olay bu degildirdi Google ; ha kardesim 1000 gösterim var 50 tıkın var senin fazla tık var sana az para böyle bisi olamaz ya saçmalık...ama bilmiyorum bu saçmalıklar nereye kdr gider...
Geri dönüşüm kadar gösterim de önemlidir. Eğer sitenize giren her 3 kişiden birisi reklamlara tıklıyorsa siteniz içeriği değil reklamları ön plana çıkarıyor demektir. Yani hizmet değil para için yapılmıştır siteniz. Google'ın insanlığın yararına yapılmamış siteleri sevmediğini biliyoruz. Dediğiniz gibi kural ihlali yoksa banlamaz ama bu şekilde kazancınıza yansıtır ki gösterim sayınıza göre iyi kazanıyorsunuz zaten. ECPM oranı çok güzel.

Adsense yalakası değilim ben de kazancımdan şikayetçiyim. Gerçekten de gün geçtikçe aldığımız dilim küçülüyor. Ama ben isyan etmiyorum çünkü elimden gelenin en iyisini yapmıyorum. Yapınca karşılığını alacağımı biliyorum. Çalıştığınızın karşılığını mutlaka alırsınız. Adsense,başka bir reklam aracı firması yada kendi sitenize doğrudan reklam alırsınız. Eğer sitenizden adsense dışında herhangi bir şekilde gelir elde edemiyorsanız günde aldığınız 1 doları öpün başınıza koyun derim. Google çünkü Adsense'in amacını şu şekilde açıklıyor:

"Web sitenizde yer alan reklamlara yapılan tıklamalar için toplam ödemenin bir kısmı size verilecektir. Google AdSense üzerinden sunulan kazanç oranını bildirmememize rağmen, hedefimiz, yayıncıların diğer reklam ağlarından elde edebilecekleri miktarda ya da daha fazla kazanç elde etmelerini sağlamaktır."

Yeterince açık anlatılmış. Yani 300-500 kişiye hitap eden bir siteye naparsanız yapın bundan fazlasını vermem diyor.

Sorunları, o sorunları yarattığınız düşünce düzleminde durarak çözemezsiniz.
Sponsored Links